TIPY na zpevnění postavy

Tentokrát jsem si vzala na svá bedra opravdu těžký úkol. Rozhodla jsem se totiž, dát vám pár tipů na udržení si postavy nebo na její zpevnění. Tak se necháme překvapit, jak se ho zhostím. Bohužel vám neporadím moc, co se hubnutí týče. Za prvé tahle věc hodně záleží na genetice a za druhé jsem hubená a nemám moc co shazovat, tak nemám žádný osvědčený trik. Jediné, co vám mohu poradit je, že vám k hubnutí nepomůžou ani cheat days (den v týdnu, kdy si můžete dát cokoliv) ani to, že celý den makáte a potom si večer řeknete, že můžete v klidu do mekáče. Pak se divíte, že se váha nehla ani o deko ba naopak, jde nahoru. Dále je pro vaše tělo dobré pít. To uvidíte a uslyšíte všude, ale je to tak. Pokud máte sklony k obezitě, tak vás často mohou provázet i střevní potíže a na ty je voda nejlepší.

První tip: Začni den se sklenicí vody. (nastartuje to střeva a celý metabolismus a navíc to odplaví toxiny, co se ti přes noc v těle nahromadí)

Další věc z jídelníčku, kterou bych vypíchla je, držet se v dopoledních hodinách ovoce a odpoledne zeleniny. Od rána do večera máte spoustu času jak cukry z ovoce dostat z těla pryč, aby se neukládaly třeba do stehen, ale také máte čas je efektivně využít. To znamená, že vám dodají energii a vy se pak cítíte méně unavení. Večer je lepší zelenina, protože ta obsahuje méně cukrů a také vás pročistí, jelikož v ní je velké množství vlákniny.

Druhý tip: Dopoledne ovoce, odpoledne zeleninu.

Nyní bych přešla k samotnému cvičení. Když je škola, cvičím ve fitku, ale v létě, kdy jsou dovolené, vedra a volno, které si člověk chce užívat, co to jen jde, je zbytečné si kupovat permici. A já nejsem ten typ člověka, co si jde jen tak do fitka. Navíc mi to nepřijde jednou za měsíc, když se tam dostanu efektivní. Daleko efektivnější je si jednou nebo klidně i dvakrát denně najít pár minut. Pár minut na sebe a své tělo. Víc ne. Vypadá to jako maličkost, ale ve skutečnosti je tohle nejdůležitější věc.

Třetí tip: Najdi si denně pár minut

Co hodně pomáhá je zadat si cíl a dát si o tom cíli vědět. Já si třeba napíšu na papírek “zítra půjdu běhat”. Když to pak vidím a neudělám to, tak mám špatné svědomí. Nevím čím to je, ale tohle mi dost pomáhá. Samozřejmě je to jen taková pomůcka. Pokud se rozhodnete opravdu denně něco dělat, tak je dobré časování a přidávání.

Čtvrtý tip: Časování (tenhle typ se dá použít u cviků, kde je důležitá výdrž – prkno, výdrž ve dřepu, leh na zádech a následné zvednutí pánve…)
Pátý tip: Přidávání (doporučuje se dělat série všechny tři stejné, pro začátek například dvanáct dřepů a opakovat to takhle třikrát, ale podle mě je lepší se překonat a udělat dvanáct, dvacet čtyři a třicet šest, protože pak je to i zábavnější)

Je dobré si uvědomit, že těch pár minut denně nemusí znamenat běh nebo cvičení. Může to být třeba výzva venku s kamarády. Můžete dělat výpady na lavičkách, lehsedy v trávě, jít na brusle, sprintovat… Také můžete využít času, který trávíte v práci. Pokud jste někde v kanceláři nebo v prodejně, kam třeba moc lidí nechodí, dejte si svých pár minut tam.

Šestý tip: Cvič všude.

No a to nejlepší nakonec. Cvik na sexy zadeček. Slyšela jsem to od spousty lidí, že tenhle cvik je jeden z nejúčinnějších a sama to mohu potvrdit. Jedná se o stahování hýžďových svalů směrem k sobě a od sebe. Kdo viděl Dva a půl chlapa, tak to měl i s ukázkou od Alana. Dobré je využít na tento cvik časování.

Sedmý tip: Stahování hýždí.

Já doufám, že alespoň pro někoho byl tento článek přínosem a inspirovala jsem vás k tomu něco dělat třeba zrovna hned po dočtení této věty.

Poslední tip: Mysli na to, že to děláš pro sebe!

Obrázky: vlastní, weheartit.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.