BIO deodorant. HOT or NOT?

Opět jsem vyzkoušela výrobek od mé oblíbené značky Purioty Vision – BIO deodorant, nesoucí název DEO Krystal 24 hodin. Zda se opravdu osvědčil, zjistíte o pár odstavců níže. Podívejme se mu tedy společně na zoubek.
První věc, která mě, a jistě by i každého z vás, zaujala, je tvar. Jsme zvyklí na kuličkové deodoranty, tuhé i ve spreji. Tento deodorant je prakticky tuhý váleček připomínající, již podle jeho názvu, krystal. V první chvíli jsem byla trošku zmatená, jelikož jsem netušila, jak ho vlastně použít. Protože samozřejmě, kdo čte návody, že? 🙂
Naštěstí jsem brzy pochopila, že musím krystal navlhčit, abych ho mohla skutečně aplikovat (nejprve jsem to zkoušela na sucho a rozčilovala se, proč mi to nejde). Nevím, zda je to úplně hygienické, ale na druhou stranu je to pravděpodobně úplně stejné jako s tuhým či kuličkovým deodorantem.
Oproti zmiňovaným alternativám tohoto deodorantu, si můžeme být jistí, že si k tělu nepouštíme žádné rakovinotvorné ani jinak zdraví škodlivé látky, které většinou v deodorantech jsou. Samozřejmě rakovinu můžeme mít z kdečeho, ale pokud existuje náhrada za něco rakovinotvorného, co denně používáme, nebude od věci, občas (nebo napořád) běžný deodorant poslat na střídačku.
K samotné výdrži mám pár výhrad. Opravdu 24 hodin vydržet nedokáže. Je mi líto, ale ne. Už jsem se setkala v tomto ohledu s lepšími produkty. Vydržel mi kolem deseti hodin. Každopádně mi vyhovuje, že nikde na oblečení nemám bílé fleky, v podpaždí žmolky nebo nepříjemný pocit po aplikaci. Tento deodorant zanechá tenkou vrstvu. Bohužel si nemyslím, že je vhodný na přenášení. Asi nebude úplně snadné ho aplikovat někde mezi lidmi, když se musí pokaždé vlhčit. Ale dá se samozřejmě kombinovat i s jinými deodoranty.
K tomu mě napadá dodat, že je super, že není nijak parfémovaný. Docela často se setkávám s tím, že deodoranty, a to primárně ty ve spreji, přebijí můj parfém, případně se mi poté nelíbí s parfémem v kombinaci. Cítím, že se vůně mísí, a to tento deodorant rozhodně nedělá, což je určitě příjemné.
Pokud tedy máte rádi BIO a hypoalergenní výrobky a nevadí vám složitější aplikace, rozhodně je pro vás tento zajímavý produkt vhodný.

 

Zdroj obrázku: vlastní galerie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.