Opálit se můžete i zdravě, když víte jak na to!

Jedno z mnoha znamení léta je dozlatova opálená pleť. Čím více, tím lépe. Avšak důležité je, uvědomit si, že každý z nás má jiný typ pleti (svůj typ pleti zjistíte zde). Pokud se stále chcete držet motta čim více, tím lépe, tak se nesrovnávejte s ostatními, ale se svým opálením v předešlých letech. Pár fíglů, aby vaše opálení vypadalo co nejintenzivněji, vám ráda prozradím. Tak se pohodlně usaďte a jdeme na to!
Solárko je fajn
Tímto tématem jsem se začala zabývat proto, že brigádničím jako obsluha v solárním studiu. Vždycky jsem si myslela, že je to nezdravé, ale možná vás překvapím, protože opak je pravdou. Pokud budete dodržovat pokyny obsluhy, tak bude solárko opravdu prospěšné pro vaše zdraví. Svit je totiž totožný s tím slunečním. Dostane se vám do těla vitamín D, budete se cítit štastněji a plní energie. To je to, co s námi dělá sluníčko, takže až budete mít podzimní depresy, klidně se bez výčitek zajděte opálit. Další zajímavou věcí je, že umělé opalování může pomoct lidem trpícím ekzémy nebo akné. V tomto případě se raději poraďte se svým ošetřujícím lékařem.
Kdy je vhodné na solárko zajít?
Doporučuji se přijít opálit před dovolenou. Hlavně těm z vás, co máte hodně světlý typ pleti. Pokožku tak nenásilně připravíte na to, že ji budete intenzivně vystavovat sluníčku a je tu menší riziko, že se spálíte. Pokud se opalujete dobře, tak přijďte po dovolené, aby ste si opálení udrželi co nejdéle. Doporučuji jednou až dvakrát do týdne v obou případech.
Samoopalovákům neodzvonilo
Pokud ho budete aplikovat podle návodu, tak můžete docílit přirozeného opálení, a to i když se nemáte šanci na sluníčko za celý rok dostat. Navíc to ani nikdo nepozná. Pro aplikaci doporučuji speciální rukavice, které se často prodávají se samotným samoopalovacím krémem. Pokud máte problém s tím, že se vám neopalují nohy, aplikujte si krém jen na ně.
Spálená pokožka nikdy nebyla v módě
Myslíte si, že když jdete k rybníku, že se nemůžet spálit? Tak to je velký omyl! Namazat bychom se měli i když jdeme jen do města a nikde se opalovat nebudeme. Některé makeupy se prodávají rovnou s UV filtrem, ale pokud ho doma nemáte doporučuji se namazat. Vždycky. Pleť si zapamatuje, že byla spálená, bolí to a nehezky to vypadá.
Bronzer – bezva pomocník!
Bronzery jsou skvělé pro ty z vás, kteří máte problém s bledým obličejem. U mě to je bohužel také velký problém, jelikož používám peelingy a různě si ten obličej omývám, takže ho mám o něco světlejší oproti tělu, ale správně použitý bronzer tenhle problém skvěle skryje. Nebo použijte tmavší odstín makeupu.
Mrkev? Kdepak. Betakaroten!
Pokud budete celoročně brát jako doplněk stravy betakaroten, vydrží vám opálení mnohem déle a dokonce budete mít lehce nahnědlou pokožku aniž byste vůbec na sluníčko šli! Mrkve byste museli sníst asi sedm kilogramů denně, aby měla stejný účinek jako betakaroten.
Světlé oblečení
Optický klam, který vám vaše opálení skvěle podtrhne. Pokud si nalakujete i bílou nebo pastelovou barvou, máte vyhráno na plné čáře!

 

Zdroj obrázku: weheartit.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.