Porovnání. Nejoblíbenější rtěnky

Matt Matt 03

Jak už to tak bývá, u každé dívky se na dně kabelky krčí jedna rtěnka, ve které zbývá poslední drobek, ale je to ta nejoblíbenější z nejoblíbenějších, a i ten drobek čeká na své využití. Jenže někdy dojde. Stejně tak jako došel i mně. Mou oblíbenu rtěnku jsem už nikde bohužel nesehnala (nakonec jsem při psaní článku zjistila, že jí mají na internetu). Sáhla jsem tedy po jiné od stejné značky (Essence) a napadlo mě udělat pro vás souboj těchto mých dvou oblíbenkyň. Tak se pohodlně usaďte a jdeme na to!

Sparkling Miracle 07

Nejprve začnu konzistencí. Má stará rtěnka Sparkling Miracle v odstínu 07 je spíše na olejové bázi. Rty tedy nevysouší, ale stále cítíte jakýsi mastný film. Někomu to nevadí, ale mně to občas šlo trošku na nervy. Zvlášť když zafoukal vítr a já měla na rtěnce nalepené vlasy jako mouchy na mucholapce. Dobré je, že před aplikací jsem nemusela používat žádné balzámy a po odlíčení byly rty hezky hydratované. Rtěnka, kterou jsem si pořídila asi před měsícem Matt Matt v odstínu 03 je již podle názvu matná. Tudíž na rtech hezky zasychá a nezanechává žádný film. Občas se divím, že ji ještě mám na rtech, když jí vůbec necítím. Před aplikací nanáším balzám, ale to mi nevadí. Rty nevysouší, nedělá žádné cucky a ani nezalézá do rtů.

Barevně jsou na tom rtěnky podobně. Jsou tmavě růžové. Stará rtěnka je třpytivá. Hodí se naštěstí ke všemu, protože to není výrazné. Nová rtěnka je o něco tmavší, ale stále není natolik výrazná. Proto jsem si obě rtěnky oblíbila, protože jsou opravdu univerzální.

Co se týče výdrže, tak nová rtěnka vydrží podstatně déle. Ta stará už kvůli své konzistenci byla pryč hned po jídle. I tak mě svou výdrží překvapila. Někdy mi vydržela i celý večer. Nová rtěnka je opravdu držák nad držáky. Pokud chcete opravdu dlouhotrvající rtěnku, tak vřele doporučuji tuto nebo nějakou jinou z řady Matt Matt. Nesleze ani po jídle, pití a vydrží od rána do večera bez přemalování.

Odličování první rtěnky bylo snadné. Stačilo jednou přejet vatovým tampónkem. S tou druhou je to o něco těžší, ale přesto nemusíte používat žádné těžké kalibry. Stačí obyčejné mléko nebo micelárka.

Která je tedy mou favoritkou? Pro méně výrazné rty nebo pokud někam spěcháte a nechcete vyloženě trávit nad úpravou rtů moc času, bych zvolila Sparkling Miracle. Když chcete něco, co vám na rtech vydrží opravdu pekelně dlouho a nebudete to muset řešit, tak doporučuji Matt Matt. Za mě vyhrává Matt Matt, protože jsem raději pro dlouhotrvající rtěnky.

PS: Sledujte můj Instagram.

Zdroj fotek: vlastní galerie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.