Růžová voda. Zázrak nebo propadák?

I já jsem nakonec z nekončící euforie z kokosového oleje začala zkoušet další přírodní výrobky, které slibují zázraky nejen v kuchyni, ale také v kosmetice. Jednou z těch známějších je růžová voda. Splňuje opravdu to, k čemu se zavazuje?
Doma mám BIO růžovou vodu od Purity Vision. Můj první dojem z růžovky je nepopsatelný. Ale stejně vám ho napíšu. Jako malá jsem měla Barbie Růženku, která u sebe měla maličký parfém a ten voněl přesně jako růžová voda. Byl to takový teleport do mého dětského pokojíku k domečku pro panenky. Takže chápete, že jsem si vůni okamžitě zamilovala. Pro ty z vás, co si vůni nedokážete představit mám doporučení. Nejprve najděte někoho, kdo má růžovku doma a vyzkoušejte jí. Na internetu jsem totiž četla dost negativních ohlasů. Každopádně se nebojte, protože hned jak voda “zaschne”, tak vůně vyprchá.

Jídlo

Tentokrát jsem tedy nezkoušela vodu degustovat, i když někde se píše že se přidává do vody s citrónem, buchet a salátů. Jenže na to mi to přišlo škoda plýtvat.

Použití na obličej

Jako první jsem ji samozřejmě nastříkala na pleť na obličeji, jelikož bych řekla, že je to nejznámější použití. Musím říct, že mě to opravdu překvapilo. V zimě trpím na vysušený obličej. Jakmile si udělám peeling, tak je to konečná, protože mám všude suché šupinky. Tahle vodička mi ale obličej zacelí, je krásně matný a hlavně dokonale hydratovaný a to vám říkám, že to vydrží celý den. Podle mě to docela brání pokožku i před nepříznivým počasím.

Pak jsem ještě někde četla, že je fajn si dát na obličej nějaký krém a na to nastříkat růžovku. Klasicky jsem si namazala obličej kokosovým olejem a přes to nastříkala růžovou vodu. Nechala jsem si to přes noc. Obličej byl ráno opravdu krásně hebký, takový svěží. No zkrátka zkuste sami a uvidíte.

Odličovač

Vyzkoušela jsem celý make-up odlíčit pouze růžovkou. Rozhodně netvrdím, že to nešlo. Make-up šel, ale třeba zbytky stínů a řasenka mi zůstaly do druhého dne. Takže na odličování si vyberte raději něco jiného.

Fixátor make-upu

Pro tenhle účel jsem si růžovku pořídila (Ježíšek pořídil). Hrozně mě zajímalo, jestli uvidím třeba nějaký rozdíl nebo tak něco. Hned jsem to zkusila. Make-up mi vydržel opravdu déle takový “čerstvý”. Neřekla bych vyloženě, že jsem se leskla, ale zdravě třpytila. Opět jsem zaznamenala hlubokou hydrataci. Kdo trpíte na vysušenou pokožku a to zejména po použití make-upu, tak vřele doporučuji růžovku.

Vlasy

Přiznám se, že na vlásky jsem to zkusila jen jednou. Nastříkala jsem si vodu jen na konečky a rozčesala. Řekla bych, že jsem je měla jemnější a taky mě překvapilo, že mi vydržely vlasy jako bych je myla ten den třeba po dobu čtyř dnů. To už mám vlasy většinou takové zplihlé a musím si je dát do drdolu nebo copu. Fakt nevím, zda to bylo tím, ale určitě to ještě zkusím a napíšu vám třeba do komentářů. Dále se růžová voda používá na rozčesávání, ale s tím problém nemám, takže mi to opět přišlo jako zbytečné plýtvání.

Drobné ranky, akné

Dočetla jsem se také, že růžovka hojí drobné ranky a zranění, je protizánětlivá a také pomáhá při boji s akné. Řekla bych, že na to akné docela pomáhá, ale zbytek bohužel nedokážu posoudit.

Zdroj fotek: vlastní galerie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.