Pozitivní a usměvavá youtuberka Nikki Beaushion: Každá narážka mě hnala dopředu a nutila mě ještě víc na sobě makat

Krásná, milá a vždycky usměvavá Nikki Beaushion. Jak se dostala k natáčení a byla to vždy procházka růžovou zahradou? To i mnoho dalších informací ze života této youtuberky se dozvíte v následujícím rozhovoru, který mi Nikki poskytla.

Na úvod nám prozraď něco o sobě. Kdo jsi, kolik Ti je, co děláš..?

Jmenuji se celým jménem Nikola Horčičková a nedávno jsem oslavila dvacáté narozeniny. Studuji na vysoké škole v Liberci angličtinu a španělštinu a musím přiznat, že si užívám většího města, protože pocházím z malého městečka ani ne hodinku od Liberce. Takže si asi umíte představit, jak to bolí mojí peněženku.. 😀

Primárně jsi youtuberka. Co Tě přivedlo k tomu, aby jsi zapla kameru a začala natáčet?

Už od malička jsem sledovala videa na Youtube. Začalo to videoklipy k mým oblíbeným písničkám, ale pak jsem zjistila, že tu nejsou jen zpěváci, ale i „youtubeři“. Zrovna nedávno jsem zprovoznila můj starý počítač kvůli fotkám a našla jsem moje úplně první videa, když mi bylo asi deset let a s kamarádkou jsme natáčely svou vlastní show a víte jak se jmenovala? PRÁZDNINOVÉ PUTOVÁNÍ NIKČI A KIKČI (připomínám, že nám bylo deset :-D). Vážně jsem se u toho moc nasmála, ale zároveň mi došlo, že jsem k natáčení videí měla vztah ještě předtím, než jsem narazila na youtubery. Čím jsem byla starší a zhlédla jsem více youtuberek, tím víc mě to lákalo. K Vánocům jsem dostala kvalitní foťák, takže když jsem se konečně odhodlala natočit první video, nic mi v tom nebránilo.

Spolužáci moje videa nechápali, smáli se mi a natáčeli na mě parodie na Youtube.

Věřím, že Tě v koníčku Tvé okolí podporuje. Podle videí hlavně přítel. Jak na to reagovali, když jsi začala a co Tvé okolí – například ve škole? A vědí o tom, že natáčíš?

Mám úžasné rodiče, vždycky mě ve všem podporovali a co se týče koníčků, nikdy mě do ničeho nenutili nebo mi naopak nic nezakazovali. Dodnes koukají na každé video, i taťka, i když vím, že ho například takové nákupové video nemůže v životě bavit. To samé můj přítel, který mi dal moje největší pomocníky – světla. Je to moje velká opora a za každé video mě pochválí a řekne mi, že je na mě pyšný. To mě vždycky potěší úplně nejvíc. Co se týče školy, to už bylo horší…když jsem začala natáčet, byla jsem ještě na gymplu a nikdo o tom ze začátku nevěděl. Čím víc sem ale měla odběratelů, tím víc bylo jasné, že to každou chvíli někdo zjistí. A stalo se bohužel přesně to, čeho jsem se bála – spolužáci moje videa nechápali, smáli se mi a natáčeli na mě parodie na Youtube…dodnes je myslím jedno takové video stále dostupné. Upřímně, střední škola pro mě bylo asi to nejhorší období mého života, ale když se na to teď zpětně podívám, dost mě to posílilo. Každá narážka mě hnala dopředu a nutila mě ještě víc na sobě makat Ale byli tu i praví kamarádi, kteří mě v tom podporovali. Jeden z nich mě k natáčení vlastně skoro „dokopal“, když jsem se pořád nemohla rozhodnout, jestli mám začít. On je taky ten, kdo natáčel můj úplně první LOOKBOOK. Teď když jsem na vysoké, každý si už všímá sebe a nikdo už se nechová jako malé dítě. Naopak, když nějaké moje spolužačky zjistily, že natáčím videa na Youtube, chválily mě a říkaly, že se jim to moc líbí. Dokonce se ptaly na rady, například ohledně kosmetiky. To mě moc potěšilo, jsem teď vážně šťastná.

Natáčíš už rok. Je tento YouTube kanál Tvým úplným začátkem, nebo jsi předtím měla třeba jiný případně blog? Cítíš v natáčení nějaký posun?

Když mi bylo asi dvanáct let, založila jsem si blog. Přidala jsem na něj asi jednu fotku a tím to skončilo. Takže bych řekla, že můj kanál je úplným začátkem a o to víc bylo těžké začít. Většinou mají totiž youtuberky delší dobu blog a pak když si založí Youtube kanál, mají do začátku dost svých fanoušků. U mě to šlo o dost pomaleji. Moje první video byl makeup tutorial, který je teď soukromý, protože přiznávám, že se za něj stydím. 😀 Nedávno jsem na to video koukala a viděla jsem obrovský posun, jak v líčení, tak ve kvalitě videí. Tady je krásně vidět, jak se všechno musí trénovat. Taky mi hrozně dlouho trvalo, než jsem se naučila pořádně stříhat videa a našla si program, který mi vyhovuje.

Můj kanál je úplným začátkem a o to víc bylo těžké začít.Většinou mají totiž youtuberky delší dobu blog a pak když si založí Youtube kanál, mají do začátku dost svých fanoušků. U mě to šlo o dost pomaleji.

Za každým Tvým videem je vidět kupa práce. Jak dlouho trvá video natočit a co všechno to obnáší? 

Děkuju moc Záleží na tom, jaké video zrovna natáčím, ale v průměru jedno video trvá se vším všudy tak do deseti hodin. Úplně první sestavím světla, připravím si kameru a uklidím pokoj (alespoň tam, kam kamera dohlédne :-D). Pak se musím namalovat, učesat a konečně můžu jít natáčet. Do toho mě zlobí moje štěňátko, takže tohle celkem zabere alespoň tři hodinky. Když třeba natáčím nákupy, musím ještě dotočit detailní záběry, potom taky nějaké záběry do intra a to vše přenést do počítače. Samotné stříhání pak zabere plus minus pět hodin a další věc, co musím udělat, je nahrát samotné video na Youtube. To obnáší čekání podle toho, jak rychlý internet mám. Také musím vytvořit miniaturu (což je ta fotka u názvu videa) a samozřejmě napsat nějaký popisek k videu, případně přidat odkazy na produkty z videa.

Zabýváš se kosmetikou. To je vlastně hlavní téma Tvého kanálu. Měla jsi ke kosmetice blízko už od mala?

Ano, to je pravda. První myšlenka mého kanálu byla věnovat se módě a kosmetice. Tak vlastně vznikl i název mého kanálu – BEAUSHION. Chtěla jsem něco originálního, takže jsem spojila začátek slova BEAUTY a konec slova FASHION. Ale čím víc videí sem natočila, tím víc mi docházelo, že mám blíž ke kosmetice. Ale vždycky to tak určitě nebylo. Začala jsem se malovat tak v sedmé třídě a tím malovat myslím řasenku a to bylo všechno. Víc jsem se o líčení začala zajímat až tak ve druhém ročníku na střední. Nejvíc jsem se vlastně o kosmetice i líčením samotném dozvěděla od jiných youtuberek a teď je to moje vášeň. Baví mě to víc než cokoliv jiného, a když jdu do města, vždycky si zakazuju jít do drogerie, ale nakonec tam stejně skončím a pak si za to nadávám. 😀

Nikki najdete i na Instagramu. 🙂

Zajímáš se i o kosmetiku netestovanou na zvířatech? Přemýšlela jsi o tom, že by ses věnovala tutoriálům jen s touto kosmetikou?

To je dobrá otázka. Přiznávám, že jsem se o to dříve vůbec nezajímala, ale přijde mi, že se teď víc a víc lidí snaží podporovat právě kosmetiku netestovanou na zvířatech, což mi přijde úžasné. Zvířátka miluju, a kdybych na hodně z nich neměla alergii, tak jsem snad veterinářka. Nikdy jsem netušila, že tolik kosmetických značek testuje na zvířatech a přijde mi to kruté. Určitě se chci do budoucna více věnovat tomuto tématu a natočit k tomu nějaká videa.

V předešlé otázce jsem narazila na tutoriály, které jsou mimochodem moc krásné. Víš předem, jaký tutoriál budeš vytvářet?

Děkuji, jsi moc hodná. Když jsou to přímo makeup tutoriály, tak je mám předem připravené. Když ale něco testuji, jako třeba nedávno novou paletku od Makeup Revolution v kolaboraci s mojí oblíbenou zahraniční youtuberkou Soph, tak předem nevím, jak se budu líčit a nechám za mě pracovat fantazii v průběhu natáčení videa.

Máš kromě YouTube i jiné koníčky? Prozraď čtenářům, co děláš i mimo kameru.

Dřív jsem dělala závodně atletiku, ale byl to pro mě docela stres a pak už mě to ani nebavilo. Potom mě hodně chytlo fitko a byla jsem schopná tam být i pětkrát týdně. Ale teď na vysoké jsem ráda, když stíhám školu s Youtube a zasportovat si jdu vážně spíš výjimečně jen tak pro radost.

Na závěr bych Tě poprosila, abys odhalila své největší beauty triky. Třeba i pro úplné začátečníky, ale i nějaké Tvé oblíbené, na které nedáš dopustit.

Úplný základ je zjistit, jaký typ pleti máte. Je jasné, že na suché typy fungují jiné produkty, než na mastnější. Určitě je dobré pleť před nanesením makeupu zhydratovat a pro sušší typy pleti jako mám já to platí dvakrát tolik. Makeup totiž sám o sobě dost vysušuje a nevypadá to pak vůbec dobře. Na nanášení samotného makeupu je nejlepší pořídit si houbičku (nebo beauty blender jak ho spíše více lidí zná). Já osobně na ní nedám dopustit, přijde mi, že s ní makeup zapracuji do pleti nejlépe. Další krok, který mi vždy dělal problémy, je obočí. Dříve jsem si ho dělávala strašně silné a tmavé. Teď bych řekla, že jsem si konečně našla svou cestu a nejvíce mi vyhovuje tužka v barvě o odstín světlejší, než je moje barva vlasů. A co je můj největší pomocník, co se týče obočí? Kartáček na obočí – ten, co vypadá jako kartáček od řasenky. Zjistila jsem, že díky němu dosáhnu nejpřirozenějšího efektu, hlavně na začátku obočí. Barvu tím krásně vyčešu směrem nahoru a pak pokračuji už po směru chloupků obočí až nakonec. Celé to pak zafixuji gelem, který dodá obočí ještě větší definici. Další můj oblíbený beauty trik jsou opticky zvětšené oči pomocí světlé tužky, kterou nanesu do vnitřní strany oka. Když si naopak oči chcete zmenšit, použijte černou tužku. Na opticky větší rty platí vlastně to samé. Pro efekt větších rtů naneste nude světlejší rtěnku, na zmenšení rtů zase tmavší, třeba červenou. Ale co se týče líčení obecně, chce to všechno trénink. Já sama to mohu potvrdit, ze začátku mi například nanášení očních stínů a „blendění“ v záhybu oka vůbec nešlo a přitom to na těch makeup tutoriálech vypadá tak jednoduše! 😀 Ale čím více jsem se líčila, tím více jsem dostala do ruky grif. Určitě netvrdím, že se umím dokonale nalíčit, ale hodně jsem se od mého prvního makeup tutoriálu zlepšila.

Zdroj fotek: vypůjčeno od Nikči

9 komentářů on Pozitivní a usměvavá youtuberka Nikki Beaushion: Každá narážka mě hnala dopředu a nutila mě ještě víc na sobě makat

 1. Miška
  28.3.2018 at 18:45 (8 měsíci ago)

  Dva květinové jsem objednávala přes internet, takže nebyla možnost očichat. Já moc nejsem na květinové vůně, takže je jasné, že se někdy netrefíš do vkusu s vůní, ale není to tak, že by kvalita nebyla špatná. :))) Já miluji Yankee Candle a mám teda pořádnou sbírku. Dávám inspiraci co mi voní a co ne, každému přece voní úplně něco jiného.

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   3.4.2018 at 10:07 (7 měsíci ago)

   To je pravda 🙂

   Odpovědět
 2. V3ronika♥
  28.3.2018 at 20:17 (8 měsíci ago)

  Určitě to udělej sama, není to vůbec těžké 🙂

  Odpovědět
 3. Maris Novotná
  29.3.2018 at 15:34 (8 měsíci ago)

  Skvělý rozhovor 🙂 slečnu sice neznám, ale z rozhovoru vypadá moc sympaticky 🙂 věřím, že začátky nejsou nikdy jednoduché a reakce okolí kolikrát taky nechápu. U mě třeba většina spolužáku ani neví, že píši blog. Na jednu stranu bych jim to chtěla říct, ale na druhou stranu se bojím, že by se mi smáli, nebo právě, že by to nepochopili.

  Maris Novotná

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   3.4.2018 at 10:07 (7 měsíci ago)

   Je moc sympatická 🙂

   Odpovědět
 4. Smile Thess
  1.4.2018 at 10:13 (8 měsíci ago)

  Super rozhovor, sice slečnu neznám, ale i tak se mi moc líbí a působí sympaticky 🙂

  Odpovědět
 5. L.
  2.4.2018 at 9:31 (8 měsíci ago)

  Nikču vůbec neznám a ještě jsem na ní na youtube narazila, ale určitě se na ní podívám ! 🙂

  Odpovědět
 6. Klaudi
  4.4.2018 at 17:29 (7 měsíci ago)

  Vôbec neviem o koho sa jedná ale určite si ju rada pozriem, vyzerá veľmi sympaticky 🙂

  Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.