Svět je proti mně

plavky

Nerada začínám články slovem dnes, ale dneska se mi stala taková kuriozita, že to bohužel nemůžu napsat jinak. 😀 12. 6. 2018 se zapíše do dějin, vážení. Hlavně proto, že jsem už sto let nepřidala žádný příběh ze života (a teď mi doslova z nebes spadla možnost do klína), ale taky i proto, že se mi stala opravdu vtipná věc, kterou vám musím nutně napsat. 😀

Začnu dnešním ránem. Protože celý můj den je plný klacků pod nohama a divných událostí. 😀 Jako obvykle jsem vstala, nasnídala se, projela si novinky na Instagramu a začala se balit. Praskla mi duše u kola. U nás do MHDéčka ovšem vzít celé kolo nemůžete. A já potřebovala jet za tátou, aby se mi na něj podíval. Tak jsem si odmontovala kolo z kola (už tohle je divný, že jo)  a přes půl města s ním jela v autobuse a procházela centrem. Pohledy lidí – k nezaplacení.

plavky

Kolo jsme opravili (stačilo ho jen znovu nafouknout) a já jsem se vypravila za kamarádkou, že půjdeme na kafe a řekneme si novinky (už bez kola, to jsem si chtěla později vyzvednout, ale nevyzvedla 😀 ). Ještě jsme lítaly po krámech, protože si kamarádka chtěla koupit šaty na svatbu. V New Yourkeru se jí jedny zalíbily, ale bohužel je potřebovala o velikost větší. Jelikož jsem v obchodě už dělala, věděla jsem, že je tu možnost zjistit, jestli se nedají koupit v jiném městě (v Praze).
“Počkejte chviličku,” řekla prodavačka, která si zavolala další dvě kolegyně k ruce.
Jedna z nich velmi důležitě (protože měla v ruce desky s papíry) pronesla: “Je vám jasný, že si budete muset počkat.”
“Jasně, to chápeme,” odpověděly jsme mile v domnění, že to bude na pár minut.
Po deseti minutách už nás obě bolely nohy, potřebovaly jsme čůrat a já měla fakt chuť na kafe.
Po dvaceti jsem si začala zjišťovat autobus domů, abych stihla jít na brigádu.
Za půl hodiny jsme se obě rozčíleně dušovaly, že jestli to bude trvat dalších pět minut, tak jdeme pryč.
Asi o dalších sto let později jsme se dozvěděly, že šaty v dané velikosti nikde nemají. Jela jsem domů. Bez kafe i kola. Kamarádka šaty stále nesehnala.

plavky

Doma neteče teplá voda, protože je zrovna odstávka, ale i tak jsem si umyla vlasy, které vypadají jako dráty. Ovšem i to je lepší než zplihlé ocásky. Dneska totiž nutně potřebuju, abych vypadala dobře. Večer jdu dělat reportáž pro naše městské noviny. Rychle jsem se pobalila a utíkala na autobus. Docela mě překvapilo, že se mi nestalo nic mezi cestou z města a příchodem na brigádu.

BRIGÁDY – MOJE NEJHORŠÍ BRIGÁDA?

Momentálně brigádničím ve studentské klubovně. Nachází se v přízemí vysokoškolských kolejí. Takže je uvnitř neustále vedro. Proto jsem si odnesla stoleček s noťasem do venkovního átria, které je hned pod balkóny již zmíněných kolejí. Občas je to nebezpečné. Jednou po nás házely děti kameny, občas mi na hlavě z toho jednoho stromu, co tu je, přistane pavouk a dokonce sem někdo hodil i petardu. Dneska to bylo jiný. Dneska by mi nevadila ani jedna z těchto věcí (asi kromě té petardy, kdyby mě trefila), protože by mě to nijak “nepoškodilo”. Kámen mi nerozmaže řasenku, pavouk nerozcuchá vlasy. Chápete.

plavky

Sedím si a v klidu píšu článek. Najednou někdo leje cosi mokrého. Takové nepatrné plesknutí. Prsk. Voda? Panebože to neni voda. To neni voda!!! To je pivo. Pivo v kafi, pivo na klávesnici mého notebooku, pivo na mých poznámkách k reportáži a hlavně PIVO NA MÉ HLAVĚ, NA MÉM OBLEČENÍ A NA MÉM OBLIČEJI!!! Sládek oproti mně božsky voní.

No. Nic. Domů se vrátit nemůžu. Až budu dělat reportáž, bude si pár lidí pravděpodobně myslet, že jsem závislá na alkoholu. 😀 Každopádně to beru s úsměvem. Všechno se děje z nějakého důvodu. A mně se to dnes stalo, abych vám o tom mohla napsat.

Stalo se vám někdy něco podobného? Napište mi do komentářů, protože v tom přeci nemůžu být sama. 😀

Update: Reportáž jsem nedělala. Akce byla zrušena. 😀

Zdroj fotek: vlastní galerie

 

13 komentářů on Svět je proti mně

 1. Anička
  12.6.2018 at 18:04 (5 měsíci ago)

  Tak tohle mě fakt pobavilo! 😀 Proč nemůžete vzít kolo do MHDéčka? To mě docela zarazilo 😀 Jako přemýšlím, co podobného se mi kdy stalo, nevím, teĎ si asi nemůžu nic vybavit, ale většinou důležité věci k obhajobě nebo tak nechám doma a pak vařím z vody 😀 Snad reportáž dopadne dobře.

  TheWayByA

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   17.6.2018 at 16:45 (5 měsíci ago)

   Také nevím, proč to u nás nelze. Jezdí tu “Zelené autobusy”, kam si člověk kolo vzít může, ale ty jezdí jednou za sto let. 😀 Když jsme jeli do Amsterdamu, nechali jsme s přítelem doma jízdenky, papíry k ubytování i naše doklady také doma. Měli jsme tam i klíče a nemohli se dostat do baráku. Ale přijela jeho mamka, která nám otevřela a naštěstí jsme to stihli, ale taky jsme z toho měli vítr. 😀

   Odpovědět
 2. Maris Novotná
  14.6.2018 at 13:37 (5 měsíci ago)

  Tyjo no, zní to docela jako pěknej den blbec 😀 ale je dobře, že to bereš s úsměvem, jinak by se z toho člověk mohl zbláznit. Ovšem co nechápu je, proč těm prodavačkám trvalo takovou dobu, než zjistily to o těch šatech 😀

  Maris Novotná

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   17.6.2018 at 16:45 (5 měsíci ago)

   To jsme taky nechápaly. 😀

   Odpovědět
 3. Charlie
  14.6.2018 at 16:57 (5 měsíci ago)

  Díky bohu se mi nic podobného nestalo před důležitou akci, na které bych měla vypadat dobře. Ale když jsem se seznámila s kamarádem na jedné akci, gestikuloval tak moc, že každý jeho pivo skončilo buď v mým oku nebo na vlasech 😀

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   17.6.2018 at 16:45 (5 měsíci ago)

   Tak to by se mi asi nelíbilo. 😀

   Odpovědět
 4. Adela
  14.6.2018 at 20:41 (5 měsíci ago)

  Tyyjo, to musel být teda den, mně když se v jeden den stanou podobné věci, tak se už jen sama sobě směju, jak může být někdo tak zoufalý jako já 😀

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   17.6.2018 at 16:46 (5 měsíci ago)

   Přesně takhle jsem reagovala. 😀

   Odpovědět
 5. Lucka
  15.6.2018 at 21:55 (5 měsíci ago)

  To je den blbec jak z reklamy, popravdě jsem si jistá, že už jsem párkrát měla den, kdy bylo všechno tak nějak na pytel, ale nemůžu si teď vybavit žádnou veselou historku. 😀

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   18.6.2018 at 17:05 (5 měsíci ago)

   To je škoda, ale třeba si na nějakou vzpomeneš a až příště napíšu podobný článek, tak se nad ní společně pobavíme. 😀

   Odpovědět
 6. Eliz
  16.6.2018 at 22:13 (5 měsíci ago)

  Ta brigáda… no, zní to trochu děsivě, ale pořád lepší než trčet na benzínce, věř mi 😀

  Některé dny jsou prostě na zabití. Když si jen perfektně naplánuješ a ono to prostě nevychází… 😀

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   17.6.2018 at 16:46 (5 měsíci ago)

   Já jsem si to zase až tak neplánovala, ale spíš jsem měla příliš vysoké očekávání. 😀

   Odpovědět
 7. Denisa
  7.7.2018 at 21:09 (4 měsíci ago)

  Proboha :D. Většinou mě deníčkové články moc nezajímají, ale tohle mě vážně pobavilo. Já bych se asi zbláznila. Ale zase, mně pořád přijde lepší pivo, než ten kámen :).

  Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.