Kočičí Pelíšek – Brněnská kočičí kavárna

Jeden z nekrásnějších zážitků, které jsem si z Brna dovezla, byla návštěva kavárny Kočičí pelíšek. Vzal mě tam přítel, protože mi pár dnů nazpátek zemřel pejsek. Hodně jsem si tam pobrečela, ale na druhou stranu jsem se dostala do fáze, kdy jsem byla nejklidnější za celou tu dobu, co mě ztráta potkala. Od návštěvy kavárny věřím v cat power. Podle mě všechna zvířata vycítí, že se s vámi něco děje, že jste smutní, ale kočky vás svou přítomností dokážou uklidnit. 

Kočičí Pelíšek

Samotný příchod ke kavárně Kočičí pelíšek mě okouzlil. Budova oplývá kouzelnou atmosférou, kterou dotváří romanticky zdobený průchod. I přesto, že jsme nebyli přímo v centru Brna, architektura odrážela tamní osobnost města. Jejich budovy jsou nádherné. Trochu Praha, trochu Vídeň. 🙂
Hned u vchodu nás vítalo celé osazenstvo kočiček, vůně kávy a dřeva. Usadili jsme se v nejzazší místnosti. Prostředí bylo neskutečně útulné, opravdu jako v kočičím pelíšku. Stěny zdobily obrazy – jak jinak než s portréty kočiček. Také jsme si mohli prohlédnou fotky všech čičin, které kdy kavárnu obývaly. Nejdůležitějším poselstvím kavárny je totiž kočičkám najít nový domov.
K objednávce jsme dostali i mlsky, aby k naší návštěvě nepřišly číči zkrátka. Potom jsme jen nasávali atmosféru, poslouchali hezkou hudbu a vrnění roztomilé kočinky Šalvějky. Což musím také podotknout – všechny kočičky mají jména podle ingrediencí, které se používají na vaření.

Pokud vás někdy přepadne smutek nebo budete ve stresu, tak vězte, že v kočičí kavárně se ho zbavíte raz dva. Dejte mi vědět, zda jste už podobnou kavárnu nebo dokonce Kočičí pelíšek někdy navštívili.

Mohlo by vás také zajímat:

Recenze na Brno. Líbí se mi víc než Praha?

Zdroj fotek: vlastní galerie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.