Český Krumlov – město tisíců výhledů

Letos jsem už po několikáte navštívila město Český Krumlov. Tentokrát jsem okusila jeho krásy i z Vltavy, která městem protéká, protože jsem byla na dovolené na raftech. Rozhodla jsem se vás tedy městem provést. Svou prohlídku začínám z autobusové zastávky u nádraží.
Vyhlídka
Při procházce po centru tohoto kouzelného města z většiny míst uvidíte dokonale zdobenou hlavní věž zámku. Také se cestou můžete zastavit na vyhlídce (viz. foto, jméno bohužel nevím a nikde jsem ho ani nenašla), ze které si můžete prohlédnout celou přední část hradu a historickou část města.
Jídlo
Kousek za touto vyhlídkou se ocitnete na krásném historickém náměstí. Olemované je několika restauracemi s klasickou českou kuchyní. Nutno podotknout, že ceny po celém Krumlově se pohybují v astronomických výškách. Můžu ale doporučit jednu restauraci – Pivovar Eggenberg, která je nejen cenově příznivá, ale také zde mají i vegetariánská jídla!
Památky
Hlavní dominantou a lákadlem je samozřejmě státní hrad a zámek Český Krumlov. V příkopech se můžete setkat s medvědy, jejichž historie sahá až do 16. století a stejně tak jako samotný příkop, měli i oni za úkol chránit hrad. Většinou se ale hledáčkům fotoaparátů vyhýbají a spí pod můstkem, který vede na hrad. Ani mně se nepodařilo medvěda vidět.
Na hradě je hned několik nádvoří. Z prvního se můžete dostat na již zmiňovanou věž, ze které vidíte celý Krumlov i jeho okolí. Cestou na další nádvoří je několik dalších vyhlídek. Pokud jste vytrvalí, dojdete až k překrásným zahradám, kde je i otáčivé hlediště, obrovská kašna, palmy a spoustu květin tvořících rozmanité obrazce.
Cestou zpátky se můžete setkat s pouličním uměním, které je v tomto městě hodně oblíbené. Občas se tu konají i zajímavé výstavy.

Město Český Krumlov je jedno z nejkrásnějších u nás. A ať už pěšky, segwayem nebo po Vltavě, stojí za to ho alespoň jednou v životě vidět.

Minitipy

Super batohy do vody i do sucha seženete tady. 🙂

Pokud jste z  Českého Krumlova nebo byste tam rádi bydleli a hledáte brigádu, tak se můžete porozhlédnout TADY. 🙂 

Zdroj fotek: vlastní galerie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.