Recenze na Brno. Líbí se mi víc než Praha?

Jsem z Ústí nad Labem, tudíž ne z příliš turisty navštěvovaného města. Jen ve výjimečných situacích tu potkáte Japonce s foťákem, a to jen proto, že si myslel, že už je v Drážďanech a vystoupil na špatné zastávce. Mohu upřímně říct, že ocením krásy jiných měst. Tím nechci tvrdit, že by se mi moje město nelíbilo. Dají se tu najít krásné památky (třeba jedna z nejšikmějších věží v Evropě), ale rozhodně nechodím po městě s otevřenou pusou a obdivnými vzdechy jako to dělám jinde. Třeba v Brně.
Mohli jste si všimnout už na mém Instagramu, že jsem minulý týden navštívila Brno – poprvé. Rozhodla jsem se, že vám svou návštěvu shrnu do článku a třeba vás tím nalákám na některý z aspektů, které Brno nabízí v bohaté míře.
Jídlo
Tento aspekt zde určitě nemůže chybět. V minulém článku jsem vám recenzovala kočičí Kavárnu Pelíšek. Takže bych se nejprve pozastavila u kávy. Tu si v Brně můžete dát doslova na každém rohu. Bohatý výběr z předzahrádek roztomilých kavárniček vás určitě naláká raz dva. Pokud máte raději Starbucks, Costa Coffee či jiné známější kavárny, tak ani v tomto případě pro vás Brno nebude zklamáním.
Podobně, jako je to s množstvím kaváren, je to v Brně i s množstvím restaurací. Překvapilo mě, že některé z nich fungují dlouho do večera a můžete si tak dát i pozdní večeři. Pokud milujete burgery, tak doporučuji restauraci Pivní stáj. Obsluha je rychlá jako blesk a jídlo bezkonkurenční. V nabídce mají i vegetariánský burger a pokud mohu doporučit omáčku k příloze, tak jedině tu domácí!
Fasfoodů je také všude dost. Hlady tedy nezemřete ani, kdybyste chtěli. Příjemné vůně jídla vás totiž provázejí na každém kroku.
Kultura
Nevěděla jsem, jak přesně nazvu další aspekt, a tak jsem zvolila jednoduchý a snad i příhodný název kultura. V Brně se mi totiž nejvíc líbily památky a krásná architektura. To jsem doopravdy chodila s otevřenou pusou a obdivovala nádherné domy, kterými se Brno hojně pyšní.
Určitě musím doporučit katedrálu svatého Petra a Pavla, ze které vidíte na celé Brno. Samotná katedrála je perlou Brna a dominantou města. Vidíte ji téměř odkudkoliv. Je vystavěná v nádherném gotickém slohu, který je mým nejoblíbenějším. Takovou zajímavostí je, že ji můžete najít na desetikoruně.
Na Moravském náměstí se můžete kochat budovou Nejvyššího soudu, navštívit kostel svatého Tomáše nebo se vyfotit u další dominanty – sochy Jošty Lucemburského, který mi prve připomínal pražského koně.
Kousek dál (doporučuji navštívit večer) se můžete před Janáčkovým divadlem zastavit u Barevné vodní opony. Tu představuje zajímavě architektonicky řešená fontána, která vás zve na různá divadelní představení, pravidelně informuje například o teplotě a času a také nabízí nádhernou podívanou na různobarevné obrazce.
Noční život
Posledním důležitým aspektem dnešního článku je Brněnský noční život. Brno je totiž plné hezkých barů. Pokud nemusíte bary, tak se pro vás teď přes léto nabízí alternativa venkovního posezení na lehátkách po celém centru Brna.
Z barů určitě doporučuji bar Naproti, kde si můžete dát pravý nefalšovaný absint, tak jak ho pili již naši pradědečkové – ředěný vodou z fontánek.
A můj celkový pocit z Brna? Těším se, až ho za měsíc opět navštívím. Město jsem si zamilovala. Řekla bych, že je ideální hlavně pro studenty, protože je tu hodně univerzit a studentů je tu víc než dost. Celkově tu ale moc lidí nepotkáte, člověk se nikde nemačká a to ani, když jde na nějakou památku. Pro mě je Brno jedno z nejkrásnějších měst, kde jsem kdy byla a dokonce se mně osobně líbí víc, než Praha.

Také už jste měli tu čest navštívit Brno? Určitě mi dejte vědět!

Zdroj fotek: Vlastní galerie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.