Trip to AMSTERDAM #2 – Ubytování

Už víte, jakým způsobem budeme do Amsterdamu cestovat, ale teď vás jistě napadá otázka, kde a jak budeme bydlet. Myslíte si, že jsme zvolili penzion nebo dokonce hotel? O všem vám napíšu o něco níže. Těším se na vaše komentáře. Minule jste mě moc potěšili a jsem ráda, že je odezva pozitivní, a že vás tahle série baví. Teď, když tak přemýšlím… To je vlastně moje úplně první série článků. Což je o to lepší.

Trip to AMSTERDAM #2 – Ubytování

Hotely
V první řadě jsme samozřejmě chtěli bydlet v hotelu. Těch je v Amsterdamu opravdu požehnaně. Hledali jsme na Trivagu a na Booking.com, kde se i vy můžete přesvědčit jakým množstvím ubytovacích zařízení se Amsterdam pyšní. Cenově by to nebylo ani moc náročné, ale je tu několik aspektů, které by měl hotel, ve kterém bychom se ubytovali, splňovat. A to bohužel všechno vyšlo dráž.
V centru se dal sehnat pokoj za “pár šupů”, ale místo manželské postele měli pouze palandy. Sociální zařízení bylo společné s ostatními hosty, a mám takový dojem, že nebyla na pokoji ani lednička. Tomu jsem moc nerozuměla. Pokud je v názvu hotel, tak bych uvítala alespoň vlastní toaletu a obyčejný sprchový kout.
Pokud šlo o hotely, které měly pokoje normální (s dvoulůžkem a vlastními sociálkami) a za příznivé ceny, tak bohužel byly daleko od centra. A tak jsme už byli blízko k tomu to překousnout, kliknout myší a objednat si hotel vzdálený dvacet minut tramvají. Známý nás ale na poslední chvíli upozornil na existenci Airbnb.
Airbnb
A tak jsme začli hledat tam. Jedná se o krátkodobé pronajmutí pokoje, bytu nebo dokonce celého domu od místních. Ceny jsou nižší než dáte za hotel a komfortně jste na tom lépe. V centru, hezkém prostředí a s majiteli, kteří jsou ochotni vám poradit, kam se třeba stojí za to podívat. Celková cena pronajmutého pokoje, pro dvě osoby, na tři noci byla 6 400 korun včetně poplatku městu a za úklid.
Poslední noc našeho pobytu jsme se rozhodli strávit v ulicích centra města. Vlak nám odjíždí okolo páté ráno a tak bylo zbytečné si další noc připlácet, jelikož bychom toho asi moc stejně nenaspali. Snad to vydržíme, být vzhůru takhle dlouho. Držte nám palce. 🙂
Také by vás mohlo zajímat:

TRIP TO AMSTERDAM #1 – vybíráme cestu

TRIP TO AMSTERDAM #3 – Co si balím s sebou?

TRIP TO AMSTERDAM #4 – Cesta, ubytování, zážitky…

Zdroj obrázku: vlastní galerie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.