Berlín 2017

Jedna z mnoha věcí, kterou miluju na psaní je, že si na blogu všechny svoje vzpomínky z cest nejen připomenu, když o nich píšu, ale taky uchovám v moc hezkém formátu. 🙂

Berlín 2017

Je 6 hodin ráno a já s nevolí otevírám ještě zasněná víčka. Šouravým krokem se přesouvám do koupelny a začínám s ranní hygienou. Chvíli po mně se do koupelny dobývá i Džej. Společně se pak upravujeme a vybíráme, co si vezmeme na sebe. Já volím svůj nejlepší sekáčový úlovek – chlupatý teploučký kabát, původně z Gatu, k tomu svetr H&M, džíny s vysokým pasem z Primarku a chelsea boots od Dorothy Perkins. Snad mi nebude zima.
V 7 hodin nastupujeme do auta k našim spoluvýletníkům a vydáváme se do Drážďan na snídani. Ta moje se skládá ze sendviče se sýrem a vajíčkem a kávy, kterou se v poslední době snažím omezovat, co to jen jde, ale dneska mi bodne. Chvíli si povídáme a už opět sedíme v autě a jedeme tentokrát už opravdu směr Berlín.

Památky
V půl jedenácté se nám podařilo úspěšně zaparkovat. Hledáme záchody (bezúspěchu) a běžíme na metro. To mě překvapuje, protože oproti tomu našemu pražskému je maličké. Má dva vagóny a ani uvnitř není moc prostoru. Ale líbí se mi. Metro nás veze ke stanici Zoo, která je na našem seznamu první v pořadí. Od doby, co jsem byla v Berlíně naposledy se toho dost změnilo, ale alespoň mekáč ladí s nápisem nádraží.

Naše první zastávka.

Zachycení mého fotografického ducha. 😀

Opět sedíme v mhádéčku, ale tentokrát ve dvoupatrovém autobuse. Jedeme k Vítěznému sloupu, který je uprostřed Berlína. Okolo něj je kruhový obrovský park a za ním vidíme město. Berlín má své kouzlo, ale rozhodně se o něm nedá říct, že je hezký. Všude jsou obrovské strohé budovy, ze kterých necítím vůbec nic. Žádná historie v nich není zapsaná, ale přitom se toho v tomhle městě stalo tolik. Jakoby se na to všichni snažili zapomenout.

Vítězný sloup se mi líbí na Berlíně nejvíc.

Chtěla jsem vyfotit tak, aby byl sloup vidět celý, ale zjistili jsme, že to nepůjde. 😀

Detail ozdob.

Výhled z Vítězného sloupu.

Naše kroky tentokrát směřují k Budové Říšského sněmu. Ještě se stavujeme u sovětského pomníku a já vzpomínám na Vídeň, kde byl tento pomník také. Od sněmu jdeme k Židovskému památníku, který se mi nelíbí, nikomu z nás. Jsou to jen betonové kostky. Takže raději jdeme dál k Braniborské bráně, která je narozdíl od pomníku nádherná.

Beru jako úspěch, že jsem něco přečetla v azbuce.

Zašli jsme na kafe k Merkelové. 🙂

Klasická pózovačka.

Tohle je památník Holocaustu. Nejdivnější věc, kterou jsem kdy viděla.

Braniborská brána bez zástupů turistů by nebyla Braniborská brána, 😀

Tak a máme normální fotku! 😀

Jídlo

Vyhládlo nám. Už několik minut bloudíme a podle navigace hledáme místo, kde se můžeme občerstvit. Kluci mluví o kebabu, ale já na něj moc chuť nemám. Kručí mi v žaludku asi bych ho i snědla. Konečně! Našli jsme obchodní centrum, kde je celé patro plné jídla. S Džejem si vybíráme stánek s indickou kuchyní. Bohužel mi moc nechutná, ale alespoň už nemám ten strašný hlad.

Architektura v Berlíně.

Památky – pokračování

Po odpočinku se vydáváme dál. Přítel si přál vidět místo, kde se dříve nacházel Hitlerův bunkr. Pokud víte něco o Hitlerovo konci, tak se zastřelil a kousek od bunkru jeho tělo upálili jeho kumpáni. Tam paradoxně nacházíme dětské hřiště. Po hrůzné historii nezbyly jediné stopy. Míjíme Berlínskou zeď. Němci si z ní udělali atrakci a lákají na barevné nápisy turisty. Mně se to protivý.

Pozůstatek Berlínské zdi.

Naše poslední zastávka je televizní věž. Ta je vysoká 368 metrů. Nahoře se nachází restaurace, jež se otáčí okolo své osy. Místo návštěvy věže jdeme do Starbucks, který je hned vedle. Ještě chvíli jen tak sedíme a rozhlížíme se po okolí. Už nás čeká jen poslední projížďka dvoupatrovým autobusem a cesta domů. Tak ahoj Berlíne a zase někdy!

Zdroj fotek: vlastní galerie

 

18 komentářů on Berlín 2017

 1. Pavla Kopuletá
  22.11.2017 at 12:16 (2 roky ago)

  V 6 ráno už mám dávno po procházce s psíkem a jsem v procesu zkrášlování do práce 😀 moc hezké fotky. Docela se zajímám o tematiku holocaustu a už jsem viděla spoustu památníků a přečetla jsem spoustu knih, ale musím souhlasit, že ty betonové truhly nebo jak to nazvat vypadají více než zvláštně 🙂 věřím ale tomu, že alespoň jejich autor si je jistý významem 😀

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   23.11.2017 at 22:54 (2 roky ago)

   V Berlíně jsem byla 2x, an8 jednou jsem u tohoto “díla” nenašla ceduli s významem. Takže to bude pravděpodobně autorovo tajemství. 😁 Děkuji za komentář. ❤

   Odpovědět
 2. Jan Turon
  22.11.2017 at 21:56 (2 roky ago)

  Tož mne to připomnělo jak nám učitelka na střední předčítala Děti že stanice zoo. Měl to být důkaz prohnilosti kapitalismu….Tak jsme to nebrali ale aspoň jsme se seznámili se zajímavou knihou…je to ta stanice Zoo v Berlíně tehdy západním..

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   23.11.2017 at 22:55 (2 roky ago)

   To je masakr. 🤐

   Odpovědět
 3. Míša Šislerová
  23.11.2017 at 8:34 (2 roky ago)

  Super článek 🙂 Také se příští rok chceme s přítelem podívat do Německa, viděla bych to na Dřážďany a prodloužený víkend 🙂 Chtěla bych tam navštívit Zoo a Primark, ale nevím, jak to vezme přítel, když vím, jak to v Primarku chodí 😀 😀

  WantBeFitM

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   23.11.2017 at 22:57 (2 roky ago)

   V Primarku v Amsterdamu jsou odpočívárny, kde si chlapi sednout k nabíječkám a čekaj. 😀 V Drážďanech, který mám mimochodem za rohem, jsou ty odpočívárny kousek od Primarku. Za poslední rok jsem tam byla asi 6x a do hoďky (kolikrát ani ne) jsem měla pokoupeno. Zase tak hrozné to není. 🙂 Snad si výlet užijete. Drážďany jsou krásné. ❤

   Odpovědět
 4. ELIS MINAROVÁ
  23.11.2017 at 19:09 (2 roky ago)

  Krásný výlet 🙂 V Berlíně jsem ještě nebyla, ale v prosinci mě čeká vánoční Vídeň, na kterou se strašně moc těším 🙂

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   23.11.2017 at 22:58 (2 roky ago)

   Ve Vídni jsem byla letos v létě a předloni na podzim. Je úžasná. V čase vánočním bude dokonalá. ❤

   Odpovědět
 5. Linda
  24.11.2017 at 11:40 (2 roky ago)

  Pěkně se ten článek četl, hezky si to napsala 🙂 Já jsem popravdě ještě v Berlíně nebyla, ale taky mám v plánu tam někdy vyrazit. Fotky jsou zajímavé a hlavní je, že jste si to užili 🙂

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   24.11.2017 at 12:08 (2 roky ago)

   Mockrát Ti děkuji. ♥

   Odpovědět
 6. Natálie
  25.11.2017 at 21:08 (2 roky ago)

  krásné fotky.. 🙂 a s tou nejdivnější věci souhlasim… a jinak jsi hrozně pěkná holka.. 🙂

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   27.11.2017 at 10:14 (2 roky ago)

   Děkuju moc a moc. ♥ :-*

   Odpovědět
 7. Elis
  26.11.2017 at 11:05 (2 roky ago)

  Krásné fotky, určitě jsi si to užila se vší parádou 🙂

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   28.11.2017 at 8:01 (2 roky ago)

   Děkuji, užila 💕🌼

   Odpovědět
 8. A I M
  26.11.2017 at 16:20 (2 roky ago)

  Ty fotky se některé vyvedly neskutečně umělecky, klobouk dolů!

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   27.11.2017 at 10:15 (2 roky ago)

   Děkuji, snažím se, ale myslím si, že je dost co zlepšovat. 🙂

   Odpovědět
 9. slunicko
  28.11.2017 at 14:02 (2 roky ago)

  Super článek a nádherný fotky! 🙂 V Běrlíně jsem nebyla, ale už dlouho se tam chci podívat, tak snad někdy 🙂

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   28.11.2017 at 19:37 (2 roky ago)

   Určitě Ti to výjde ❤✊🌼 Děkuji za komentář 💕

   Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.