Jak si naplánovat články na 1 rok dopředu za 1 den?

jak naplánovat články na blog

Stalo se vám, že jste měli kreativní krizi? Nebo ji máte zrovna teď a nějaký nápad na článek by se vám hodil? Tak to jste na správném místě. V tomto textu se dozvíte, jak si naplánovat články na 1 rok dopředu za pouhý 1 den. Jste připraveni? Tak jdeme na to! 🙂

Jak si naplánovat články na 1 rok dopředu za 1 den?

Nápady si zapište

Inspirativní krize může potkat každého z nás. Proto je dobré mít pár článků připravených pro případ nouze. Některé si můžete napsat dopředu, když by vás přepadla i krize psací. U jiných si můžete zapsat jen témata a ty další si rozepsat alespoň v pár bodech. Na to skvěle poslouží nějaký notes nebo sešit. Sama jeden takový mám a většinou ho nosím pořád při sobě, protože inspirace číhá na každém rohu. Pokud jste spíše adaptovaní na elektroniku, tak si stáhněte nějaký plánovač například Evernote, Wunderlist nebo Todoist.

tuna času + málo nápadů = #summerbrain

Každý měsíc se něco děje – sezónní témata

Dost vám může pomoct napsat si jen měsíce v roce. V každém měsíci se něco děje. Leden může sloužit pro seberealizaci a seberozvoj, únor můžete využít k napsání článku o Valentýnu (proč ho slavíte nebo neslavíte), březen toho také nabízí hodně – MDŽ, den poezie, den vody. V každém měsíci se najde něco, o čem můžete svým čtenářům napsat a nevypadnout tak zbytečně ze zaběhnuté pravidelnosti, která je důležitou součástí blogování, pokud ho berete alespoň trochu vážně. 🙂

Vytvořte si série

Cestujete? Napište sérii o místě, kam se chystáte, co si balíte, zajímavé tipy, kde sehnat letenky a nakonec jaké to tam vlastně bylo. Nemusíte všechno nacpat do jednoho článku, ale můžete si to pěkně rozdělit a o každém tématu se rozepsat o něco více. To samé můžete udělat, pokud cvičíte, vaříte, čtete. Je to jen na vás. Sérii můžete vytvořit prakticky na jakékoli téma.

Série – TRIP TO AMSTERDAM

Experimentujte

Dočetli jste se, že pití zeleného čaje přispívá k lepšímu trávení, pohodě a ještě dokáže zatočit s akné? Vyzkoušejte to na vlastní kůži. Stanovte si dobu, po kterou budete sledovat změny a pravidelně si v intervalech několika dní zapisujte, jak se cítíte, co to s vámi dělá a podobně. Konečné vyhodnocení sdělte svým čtenářům. Článek bude zajímavější už jen proto, že jste to sami zkusili a můžete se o nové “vědomosti” podělit z první ruky.

Inspirujte se

Na Facebooku, Pinterestu, Instagramu i YouTube jsou různé tipy na články. Na Facebooku se můžete přidat do skupin, kam jiní blogeři vkládají své články. Skvělé jsou Blogeři a blogerky a Bloggers RE. Pinterest nabízí řadu článků s tipy přímo na neotřelá, ale i celkem zaběhlá témata. Například 115 Blog Post Ideas. Instagram je jedna velká galerie plná inspirace. Sledujte blogery a blogerky ze zahraničí a uvidíte, že se vám témata na články nabídnou samy.

Nezapomeňte, že úspěchu nedosáhnete kopírováním! 🙂

Shrnutí
 • Nápady si zapisujte. Ať už v papírové nebo elektronické podobě. Bude se vám to hodit. 🙂
 • Postupujte po měsících. V každém z nich se jistě něco děje. Třeba vaše narozeniny.
 • Pište série. Nejenže se vám z jednoho sáhodlouhého článku vytvoří hned několik, ale zároveň zaženete inspirativní krizi.
 • Zkuste experimentovat. Vyzkoušejte si na vlastní kůži něco zajímavého a potom se o to podělte s ostatními.
 • Nekopírujte, ale inspirujte se. Na sociálních sítích je to nejjednodušší, ale inspirace čeká i venku.
 • Nakonec si vytvořte plán. Spočítejte si kolik v průměru napíšete ročně článků a pokuste se vymyslet tolik nápadů.

Pomohl vám tento článek nebo máte také nějaký vlastní tip jak se vyhnout inspirativní krizi? Podělte se dole v komentářích i s ostatními. 🙂

Zdroj fotek: vlastní galerie

 

15 komentářů on Jak si naplánovat články na 1 rok dopředu za 1 den?

 1. Terez.
  25.6.2018 at 12:40 (1 rokem ago)

  S blogováním začínám a moc děkuji za inspirativní čtení. A jsem víc papírová než na ťukání do telefonu takže notýsek na nápady jsem si zařídila dřív než samotný blog :-).

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   26.6.2018 at 8:38 (1 rokem ago)

   Tak to jsem moc ráda, že Ti článek pomohl a taky, že jsem našla dalšího milovníka notýsků! 🙂

   Odpovědět
 2. Gabux
  25.6.2018 at 15:28 (1 rokem ago)

  Já si nápady píšu do konceptů. 🙂 A vydávám podle nálady a chuti. Hlavně se do ničeho nenutit. U plánování se bojím, že pak budu chtít vydat aktuální článek, co se třeba stalo nebo tak a nebdue se mi to nikam hodit.

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   26.6.2018 at 8:41 (1 rokem ago)

   Jasně, tohle není myšleno tak, aby si člověk naplánoval celý blog a ostatním článkům se vyhnul. Tohle je pro stav nouze. Kdyby člověka nic nenapadalo, tak mít v záloze za každý článek něco. A pokud by nechtěl nic vydat, tak je fajn mít něco už napsaného třeba v těch konceptech. 🙂 Jak jsem psala, tak pravidelnost je důležitá. 🙂

   Odpovědět
 3. Boudicca
  25.6.2018 at 21:26 (1 rokem ago)

  Nápady mám v konceptech, stejně jako malý “harmonogram” článků, který pak ale v praxi stejně moc nedodržuji a nahoru tlačím aktuálnější témata, takže se kolikrát na články z dovolených nebo o přečtených knihách dostane až po půl roce. To je u mě vlastně celkem běžný jev, psát články s půlročním až ročním zpožděním. Nápadů je plno, jen nějak nezbývá časová kapacita na sepsání. Sezónní témata i série mám na blozích ráda, jen toho nesmí být příliš, aby nebyl blog každé čtvrtletí zaměřený na úplně jinou tématiku. To to raději trochu promíchat.

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   26.6.2018 at 8:42 (1 rokem ago)

   To jsme na tom úplně stejně. Také si se vším dávám na čas. 😀 A také jsem toho názoru, že by toho nemělo být moc. 🙂

   Odpovědět
 4. Michelle
  26.6.2018 at 9:26 (1 rokem ago)

  Prima článek, díky :-). Nedávno jsem si tenhle sešit konečně taky založila a chci v tom být víc organizovaná. Celkem se mi daří psát 2x týdně pravidelně, ale jsou chvíle, kdy se hodí mít něco v šuplíku.

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   26.6.2018 at 10:49 (1 rokem ago)

   Děkuji moc. 🙂 Přesně tak, někdy člověk nemá čas, nechce se mu, nemá inspiraci a to se článek navíc vždycky hodí. 🙂

   Odpovědět
 5. Jana - Trefoil
  26.6.2018 at 19:09 (1 rokem ago)

  Miluji psaní a ano, krizi mám skoro pořád. Zapisování je dobrý nápad – ovšem, když mě to napadne ve 2 v noci a není pápír… 😀

  Odpovědět
 6. Klár
  26.6.2018 at 23:50 (1 rokem ago)

  Moc hezký článek. Většina bodů, co jsi napsala, tak dělám, ale upřímně mě nenapadlo psát “sezónní články”, to je opravdu moc fajn nápad!

  Pěkně sepsaný článek, moc se mi Tvé články zalíbily. 🙂

  Odpovědět
 7. Hemitson
  27.6.2018 at 13:50 (1 rokem ago)

  Skvělý článek. Sama se řídím tím, že si všechny nápady zapisuju, a když už se stane, že mě nic nenapadá, tak kouknu na pinterest. Jak říkáš, vždycky se tam něco najde. 😀 🙂

  Odpovědět
 8. Anička
  30.6.2018 at 13:50 (1 rokem ago)

  Tyhle všechny tipy tak nějak kombinuji a vždycky mám o čem psát. Spíš mě občas přepadne ta krize psací 😀

  TheWayByA

  Odpovědět
 9. Yvet
  5.9.2018 at 11:27 (1 rokem ago)

  Ahoj! Mám blog už nějakou dobu, ale teď se konečně změní v mé opravdové webovky. Tohle rozhodně pomohlo, super článek!:) Díky za něj.

  Odpovědět

1Pingbacks & Trackbacks on Jak si naplánovat články na 1 rok dopředu za 1 den?

 1. […] Prima článek od Outcry o plánování článků na celý rok. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.