BLOGGERŮM #2 | Jak poznáte progres v blogování

blogováníPřemýšlela jsem, jak bych navázala na svůj první článek o blogování. Jestli jste ho nečetli, tak vám dám odkaz dolů. Inspirovala jsem se na Pinterestu a sepsala vám takový dalo by se říct návod, jak si naplánovat články na 1 rok dopředu. Samozřejmě přijít s něčím originálním není jen tak. Tak jsem zapnula své mozkové buňky a voilá:

Jak poznáte progres v blogování

Psaní vám zabere víc času

Když jsem s blogem začínala, tak jsem měla článek napsaný za pár minut. Přidala jsem pár obrázků postahovaných na internetu a bylo hotovo. Teď mi psaní zabere klidně i dvě hodiny. Někdy i delší dobu. Je to proto, že přemýšlím nad tím, co napíšu. Snažím se, aby myšlenky navazovaly na sebe. Plánuju si články do notýsku, který mám stále u sebe. Dávám si záležet i s fotkami. Pokud i vy máte pocit, že vám délka práce na článku od samotného nápadu k finálnímu vydání trvá déle než v začátcích, jste minimálně o jeden krůček v blogování lepší.

Zabýváte se grafikou

Přiznám se, že vzhled mého blogu je dílem přítele. Předtím mi ho dělala kamarádka a úplně v začátcích jsem si ho vytvářela sama. O designu se ale bavit nebudeme. Graficky se dají upravovat fotky i samotný článek a různé odkazy či citáty v něm. Já jsem nad tím dřív vůbec nepřemýšlela a fotky jsem neupravovala ani v žádných aplikacích. Nyní se snažím pracovat jak na vizuální stránce článků tak na fotkách. Fotky z cest většinou neupravuji. Pokud se však jedná o úvodní fotky s těmi si v poslední době dávám hodně záležet. Máte to stejně? Paráda! Opět jste se od svých začátků posunuli dopředu.

Chcete, aby vás našli

Říká vám něco SEO? Výborně! I já jsem se tímhle začala v poslední době zabývat. Občas je to dlouhý proces, než se objeví zelená, ale na druhou stranu alespoň člověk ví, že jeho článek nezapadne někde v zapomenutých končinách internetu. SEO neboli Search Engine Optimization (v překladu optimalizace internetových stránek pro vyhledávače) by se mělo stát nedílnou součástí vašeho webu. Na WordPressu si ho můžete stáhnout jako aplikaci, tak jsem to udělala já a mnoho dalších blogerů. A možná i vy. SEO slouží k tomu, aby se váš příspěvek objevil mezi prvními, pokud někdo vyhledává klíčové slovo, které jste pro daný článek zadali.

Řešíte dosah vašich článků

Sociální sítě. Mohla bych napsat jen tyhle dvě slova. Pamatuji si doby, kdy jsem neměla ani Instagram a o blogu dávala vědět pouze skrz komentáře u jiných blogerů. Od té doby se toho hodně změnilo. Své příspěvky sdílím právě na Instagramu a mimo jiné i na Facebooku. Tam jsem se přidala do několika skupin určených pro blogery a všichni tam sdílíme své články. Děláte to samé? Pak se vám jistě zvýšil mnohonásobně dosah. A to je více než dobré.

Investujete

Ať už se jedná o menší nákupy dekorace, kterými doplňujete své fotky, nebo jste si koupili foťák či jste si zaplatili reklamu. Všechno jsou to investice, které se odrazí zejména na ohlasech vašich čtenářů a vyplatí se. S reklamou je to malinko ošemetnější, ale o tom si povíme třeba příště. Co vy na to?

Mohlo by vás také zajímat:

Jak si naplánovat články na 1 rok dopředu za 1 den?

Zdroj fotky: vlastní galerie

20 komentářů na příspěvku: BLOGGERŮM #2 | Jak poznáte progres v blogování

 1. Yvet
  26.9.2018 11:33 (Před 2 roky)

  Děkuji za super článek. O těch skupinách pro blogery jsem neměla ponětí, asi na to mrknu!:) Těším se na ten o reklamách, to by bylo zajímavé téma:)
  Yvet

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   28.9.2018 12:07 (Před 2 roky)

   Tak to ho moc ráda napíšu. 🙂

   Odpovědět
 2. All about Candys Life
  26.9.2018 13:57 (Před 2 roky)

  Poslední dobou jsem psala recenzi a trvala mi přesně 3 dny abych byla spokojená. Díky tvému článku jsem si uvědomila, že jsem se posunula dál, protože jsem fakt psala a hned publikovala. Ale teď píšu čtu si to po sobě 5x a upravuji text a pak ho posílám ještě na dokončení 😀

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   28.9.2018 12:08 (Před 2 roky)

   To máš vymakané. 🙂 Jsem ráda, že Ti článek něco dal, to mě vždycky potěší. ♥

   Odpovědět
 3. Boudicca
  26.9.2018 14:44 (Před 2 roky)

  Kvalitní shrnutí! Přiznávám se, že SEO, grafika, investice do výbavičky na blog i Instagram, to vše jde úplně mimo mě. Profesionalizace blogu mě absolutně neláká. Jsem ráda, že pro mě blog zůstává koníčkem, kterému se můžu věnovat podle nálady a trendy vesele ignorovat.

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   28.9.2018 12:09 (Před 2 roky)

   Chtěla jsem takové blogery, jako jsi ty, zmínit, ale pak jsem si říkala, že se přihlásí sami. 😀 Mě popravdě blogování baví i v tom smyslu té grafiky, SEO a tak. Ráda se sebevzdělávám v blogování. 😀

   Odpovědět
 4. Andrea V.
  26.9.2018 14:52 (Před 2 roky)

  Jojo – pryč jsou doby, kdy jsem zvládala “provozovat” tři blogy naráz:) Aktuálně se držím hesla: “Jeden blog je někdy až až” , i když to občas znamená přehodnotit inspiraci 🙂

  Obrázky z mlhy a éteru

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   28.9.2018 12:11 (Před 2 roky)

   Já jsem měla jako malá nanejvýš dva. 🙂 Ale to člověk neměl nic jiného na práci. 😀 Teď už je to těžší.

   Odpovědět
  • Tereza Outcry
   28.9.2018 12:11 (Před 2 roky)

   Mockrát děkuji. A děkuji i za odkaz na Tvé tipy. ♥

   Odpovědět
 5. S-hejvi
  27.9.2018 13:20 (Před 2 roky)

  Poslední dobou se sama snažím, aby články měly větší hodnotu a lepší obsah. Dříve jsem blog zaměřovala spíše na deníček, ale teď chci pro čtenáře vymýšlet zajímavější věci. Stejně jako tento tvůj článek, který jsi vystihla perfektně! :))

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   28.9.2018 12:11 (Před 2 roky)

   Mockrát děkuji. 🙂

   Odpovědět
 6. Martin Šlat
  27.9.2018 16:21 (Před 2 roky)

  Klíčová slova jsem řešil až od WordPressu. Články píšu vždy s rozvahou. Teď jsem trošku začal řešit vlastní fotky, Instagram a chystám se v příštím roce přejít na jinou šablonu (počkám na nový WP a na něj optimalizované šablony).

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   28.9.2018 12:12 (Před 2 roky)

   Já taky začala s SEO až před pár měsíci. 🙂 A vlastně díky Tobě a Chuanovi, takže díky. 😀

   Odpovědět
 7. M.
  27.9.2018 19:05 (Před 2 roky)

  Pamatuju na doby, kdy jsem na blog.cz měla několik blogů a vystačila si s obyčejnou stránkou. Tak jsem to zkoušela znovu, nestačilo mi to. Přešla jsem na Blogger, jenže i ten mi přestal stačit. Mám pocit, že člověk, který vyzkouší WordPress už nemůže chtít nic jiného, protože ty možnosti jsou obrovské. Se SEO se teprve seznamuji, většinou mám oranžové kolečko, ale u čitelnosti mám vždy zelenou. 🙂

  M.

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   28.9.2018 12:14 (Před 2 roky)

   Přesně jsi to vystihla. Já třeba nechápu lidi, kteří si koupí doménu na bloggeru. To je tak neskutečně nepřehledný systém! Tady to má člověk jako na dlani. Navíc jsem zjistila, že pokud člověk píše i pro jiné weby, tak většinou mají WP. Je tedy dobré ho mít zmáknutej. 🙂

   Odpovědět
 8. Heaven
  28.9.2018 16:18 (Před 2 roky)

  SEO jsem zatím nevyzkoušela, ale myslím, že by to mohlo být fajn 🙂 jinak do blogu moc peněz neinvestuju (ale zato hodně času ano), beru ho pořád jako koníček a svůj deník 🙂 samozřejmě chci mít hezky graficky upravenou stránku 🙂 instragram blogu nemám, protože mám pocit, že je tam minumum lidí oproti blogu (už jsem to kdysi zkoušela), alespoň teda u mně 🙂

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   8.10.2018 8:52 (Před 2 roky)

   Ty jo, tak to slyším poprvé, že by IG byl pro někoho k ničemu. Já jsem tam našla dost lidí, kteří můj blog začali navštěvovat, protože je upozorňuji na nové články, upoutám pozornost fotkami a tak. 🙂 Ale chápu, že pokud máš už nějaké stálé návštěvníky a číslo se Ti zvyšuje, je to zbytečné. 🙂

   Odpovědět
 9. Gabux
  29.9.2018 20:43 (Před 2 roky)

  Ani mi nemluv. Jeden článek mi většinou zabere něco kolem hodiny a půl. Ale když jde o delší či složitější článek, tak klidně i pět hodin. Prostě mazec. 😀 A to nepočítám upravování fotek.

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   8.10.2018 8:53 (Před 2 roky)

   To je někdy fakt šílenost. 😀 Naštěstí nás to baví, že? 🙂

   Odpovědět

Reagovat

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole *

Komentář *


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..