Druhý advent | vánoční Drážďany

drážďany

Návštěva trhů patří k vánočním aktivitám, které jsou na mém seznamu. Drážďany jsme s přítelem měli naplánované už dlouho dopředu. Den D nastal 1. prosince. Trochu nám plány komplikovala doprava, protože přes noc napadl sníh a mrzlo až praštělo. Nakonec byly silnice upravené, sníh odklizený a nepotkali jsme ani žádnou nehodu. Silničáři se letos činili a sníh je tentokrát nepřekvapil. 😀

Vánoční chaloupky

drážďany

Vyrazili jsme kolem osmé ráno, abychom byli na otevíračku obchodů už na místě. V Německu se běžně otevírá v devět ráno. Pozor na neděle, kdy je všude zavřeno. Bohužel, ač jsme vyjeli opravdu zavčasu, frontám a návalům lidí jsme se ani tak nevyhli. Naše první krůčky směřovaly k Primarku, kde jsme potřebovali nakoupit nějaké dárky a hlavně výzdobu. Opravdu jsem nechápala, jak je možné, že byl Primark minutu po otevření tak plný. Po hodině běhání mezi oblečením a shánění výzdoby, už jsme byli tak unavení, že jsme šli zaplatit a rovnou se najíst, ač bylo chvíli po desáté. Museli jsme přece doplnit tu ztracenou energii.

Sledujte mě na Instagramu, kde najdete, jakou výzdobu jsem pořídila.

Pohled na trhy (a také jediné místo, odkud se daly vyfotit)

drážďany

Po vydatném obědu v Culin Asia Buffet, kde za 6 Euro můžete sníst, kolik se vám toho vejde na talíř, jsme se konečně vydali na trhy. Opět jsme se mačkali na několika metrech čtverečních se stovkami lidí. Každopádně to i přes to u mě vyvolalo vánoční náladu. Každý stánek měl vlastní vánoční výzdobu. Součástí trhů byly i chaloupky, uvnitř kterých byly rozmanité workshopy – pečení perníčků, výroba ozdobiček, pletení vánočky… i to množství procházejících se lidí, dodávalo trhům jakousi “vánočnost”.

Jako nejsme troškaři 😀

drážďany

Po procházce po trzích jsme ještě oběhli pár obchodů a vydali se na cestu domů. Asi bych Drážďany znovu o víkendu nenavštívila, ale pokud budete mít čas během týdne, určitě se na trhy vypravte. Mně se líbí mnohonásobně víc, než ty které máme u nás ve městě.

Výzdoba jednoho ze stánků <3

drážďany

A pokud už jste nějaké trhy navštívili, budu ráda, když se mi svěříte s vašimi dojmy. 🙂

Zdroj fotek: vlastní galerie

16 komentářů on Druhý advent | vánoční Drážďany

 1. Anet
  9.12.2018 at 22:24 (9 měsíci ago)

  Tyjo, díky za tip na to jídlo, vždycky dlouho vymýšlíme, kam tam zajít na jídlo 😀 já byla v Norimberku a taky teda šílených lidí, ono to teď bude všude no:)

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   2.1.2019 at 13:31 (9 měsíci ago)

   Pozor, dá se platit jen hotově. 🙂

   Odpovědět
 2. Verča ze Ztracena v Praze
  10.12.2018 at 10:21 (9 měsíci ago)

  Mňam to jídlo:D. Sice vůbec nevim co to je, ale vypadá to dobře:DDD. Jinak jejich trhy jsou krásný, nevím, jestli to tak mají vždycky, protože se mi zdá, že když jsem tam byla před rokem nebo 2 já, tak to tak hezké nebylo:D! Ale bůhví, třeba jo. Je možný, že jsem byla někde blbě, já byla vlastně jen v okolí Primarku, takže jsem viděla jen takové malé trhy. Každopádně tyhle, kde jsi byla ty, jsou fakt překrásný.

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   2.1.2019 at 13:31 (9 měsíci ago)

   Všechno možné osmažené v těstíčku. 😀 Taky jsem si říkala, že to nějak vylepšili. 😀

   Odpovědět
 3. Boudicca
  10.12.2018 at 14:45 (9 měsíci ago)

  V Drážďanech jsme byli na loni a hodně se mi tam líbilo. Většinu dne jsem strávila v muzeu a na trhy šla nakouknout až odpoledne, až se začalo stmívat. Po pár svařácích mi ani to množství lidí nevadilo. 😀 Chaloupky loni neměli, nebo jsem je nějak neregistrovala. Těším se, až se někdy do Drážďan vrátím i v létě, je to hezké město. Snad jste si výlet také užili.

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   2.1.2019 at 13:30 (9 měsíci ago)

   Žejo! Já jsem si říkala, že tam ty chaloupky dřív neměli. 😀 Tak jsem měla pravdu. 🙂

   Odpovědět
 4. Lenka
  10.12.2018 at 14:46 (9 měsíci ago)

  Vánoční Drážďany jsem viděla minulý rok:)) a jsou pěkné! 🙂 ale s tou nedělí, myslím, že trhy mají zrovna otevřeno :)). Určitě bych chtěla trhy v Drážďanech navštívit znovu, ale těch lidí… no letos jsme se do Drážďan rozhodli vydat dříve a to na podzim a těch lidí tam bylo stejnak pořád hodně:D.

  Pěkné fotky!:)

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   2.1.2019 at 13:29 (9 měsíci ago)

   Mají, ale jen na 2. advent. 🙂

   Odpovědět
 5. Lenka
  10.12.2018 at 17:52 (9 měsíci ago)

  Já byla v Drážďanech před 2 lety na adventních trzích. O víkendu a taky v Primarku. Nedalo se tam hnout. 😀 Jinak krásná atmosféra. My byli předevčírem ve Vídni a bylo to super. 🙂

  I am Lenka

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   2.1.2019 at 13:29 (9 měsíci ago)

   To musela být pohádka. 🙂 Bývá tam také tolik lidu?

   Odpovědět
 6. S-hejvi
  12.12.2018 at 9:27 (9 měsíci ago)

  To musel být krásný zážitek! Mě čekají trhy v Praze, ale do zahraničí bych se také ráda podívala. Slyšela jsem, že právě Drážďany nebo Vídeň jsou dokonalé! :))

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   2.1.2019 at 13:29 (9 měsíci ago)

   Do Vídně bych také moc ráda, ale máme jedocela daleko. 🙁 Tak třeba za rok! 😀

   Odpovědět
 7. Anička
  16.12.2018 at 19:44 (9 měsíci ago)

  Já mám akorát na blogu článek, ve kterém se zmiňuji o trzích na Staromáku 🙂 Já Drážďany navštěvuji zásadně ve všední dny, protože jindy to prostě není únosný 😀

  TheWayByA

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   2.1.2019 at 13:28 (9 měsíci ago)

   Jakmile jsem tam vyrazili po Vánocích, tak nikde ani jedna česká noha. 😀

   Odpovědět
 8. Kiley
  17.12.2018 at 11:29 (9 měsíci ago)

  moc krásné fotky:-)také se chystám

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   2.1.2019 at 13:28 (9 měsíci ago)

   Děkuji. 🙂

   Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.