Třetí advent | Vánoční atmosféra na poslední chvíli

vánoční atmosféra

Spěch, nekonečné fronty v obchodních domech, které akorát stupňují už tak velký skluz. Balení dárků, které odkládám už asi dva týdny, zdobení cukroví zrovna tak. Do toho ještě pár dárků chybí a za dveřmi už stojí Vánoce v plné parádě. A to jsem se ještě ani nestihla na vánoční atmosféru pořádně naladit a ani chvíli jsem si nesedla, abych si mohla užít ozdobený byt a pokochat se stromečkem. Jestli jste na tom stejně nebo podobně jako já, tak mám pro vás pár tipů, které vás do té pravé vánoční nálady určitě dostanou. 🙂

Sociální sítě

Přiznejme si, že i přesto že tvrdíme, jak nemáme čas, na sociální sítě si ho uděláme vždy. Každý den na nich trávíme dokonce hodiny, kterými bychom mohli obdařit třeba svou rodinu. Ovšem i skrze sociální sítě se můžete naladit na Vánoce. Stačí si na Instagramu najít třeba moje oblíbené profily @christmashype, @christmas_crossley a @christmalxve. Věřím, že si je také zamilujete. Nebo se mrkněte na fotky pod příslušnými hashtagy. 🙂 Krásné fotky plné horké čokolády, bohaté výzdoby a ponožek se soby ve vás vánoční atmosféru probudí na sto procent.

Filmy

Pro ty z vás, kteří máte času o kousek víc, mám seznam mých oblíbených vánočních filmů. Viděla jsem podobné tipy všude, ale nikde jsem neviděla všechny mé oblíbence. Tak tady jsou:

 1. Zázrak v New Yorku
 2. Santa Claus
 3. Grinch
 4. Veselé Vánoce Santa Clausi
 5. Láska nebeská
 6. Polární express
 7. Prázdniny
 8. Vánoce naruby
 9. Jack Frost
 10. Santa má bráchu

Ještě sem přidám menší tip. Pokud máte v mobilu k dispozici knihovnu na e-books, tak jsem tam objevila pár vánočních knih zdarma. Pokud cestujete MHDéčkem, tak je podle mě lepší místo čučení na Instagram, si přečíst pár stránek. Ale pozor, knihy jsou většinou v angličtině. 🙂

Vánoční nákupy

Ano, já vím, že je to tip, který je spíš opakem Vánoc. Všude jsou hromady vystresovaných lidí, kteří stále tápou nad tím, co koupí své rodině a známým. Jenže vy nemusíte nutně kličkovat k příslušným obchodům a čekat ve frontách i na záchodě. Stačí se projít, vnímat vánoční písničky, které se linou ze všech koutů, kochat se vyzdobenými výlohami a dát si třeba horkou čokoládu. I když člověk nemá tolik času, ve stresu toho stejně nevymyslí tolik, čím by třeba mohl udělat radost. Když se alespoň na půl hodinky někde zastavíte a oddechnete si od těch otravných myšlenek, které neustále připomínají, co ještě všechno musíte udělat, věřím, že s čistou hlavou vám půjde všechno lépe.

vánoční atmosféra

Balení dárků, předvánoční úklid, cukroví…

Já nevím jak vy, ale mě tohle všechno nebaví. Už jen proto, že musím. Je to tradice, přijdou návštěvy, dárky někomu dát chci, ale že by mě ty starosti okolo naplňovaly štěstím, se říct nedá. I to se dá ale zpříjemnit. Cukroví můžete péct a zdobit ve svém, kde už máte určitě výzdobu. K tomu si můžete pustit nějaký ten film, písničky, zapálit si vonnou svíčku a trochu si to všechno zpříjemnit. Stejně tak jako uklízení nebo balení dárků. Ale ani tak    se mi do toho nechce. 😀 Nemáte někdo tip, jak se k tomu všemu dokopat? To bych vážně ocenila!

Vánoční playlist

Pokud jedete vánoční playlisty z YouTube nebo Spotify a už se vám všechny písničky ohrály, pusťte si playlist, který jsem pro vás vytvořila. 🙂 Některé písničky jste mi psali do directu, jiné jsem našla sama nebo jsem se ptala svého okolí. Najdete tam všechno, co snad kdo kdy vydal. 😀 Doufám, že se vám jen tak neohraje a super na něm je, že ho můžete pouštět svým návštěvám, na nějakém vánočním večírku… Snažila jsem se vyhovět všem příležitostem i typům lidí. 🙂 Tak ať se vám líbí!

Odfoukněte starosti pryč

Závěrem bych vám chtěla říct, abyste se nestresovali. Já třeba nestihla umýt okna a vsadím blog, že to nestihnu do Vánoc. Takže pokud i vy máte pocit, že se ze všeho zblázníte a nic nemáte hotové, kašlete na to. O dokonalosti Vánoce nejsou. Je mi jasné, že chcete mít všechno přichystané a krásné, ale na druhou stranu vám to stejně bude k ničemu, když se Vánoce jen překlenou a rok budete zase čekat, než přidjou další. Bez vánoční nálady přímo ve vás by to nešlo. Raději než na stres, spěch a povinnosti, se zaměřte na vaší pohodu a pohodu blízkých, které máte kolem sebe. 🙂

Zdroj fotek: vlastní galerie

8 komentářů on Třetí advent | Vánoční atmosféra na poslední chvíli

 1. S-hejvi
  19.12.2018 at 10:43 (9 měsíci ago)

  Děkuji za ty filmy, některé neznám a určitě si je stáhnu! Poslední dobou vánoční filmy jenom hltám 😀

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   2.1.2019 at 13:28 (9 měsíci ago)

   Jen škoda, že už ej tomu konec. Tak nějak. 😀

   Odpovědět
 2. Lenka
  20.12.2018 at 20:16 (9 měsíci ago)

  Díky za tipy na vánoční filmy, zrovna na víkend nějaké sháním. 🙂 Já už mám vánoční náladu se vším všudy, je to super pocit. Dneska jsem akorát dodělávala úklid a jsem hotová. 😀 🙂

  I am Lenka

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   2.1.2019 at 13:27 (9 měsíci ago)

   Tak to jsem ráda, že seznam pomohl. 🙂

   Odpovědět
 3. Boudicca
  21.12.2018 at 14:21 (9 měsíci ago)

  Moc se těším na víkend, až odfrčím za rodinou a konečně si budu moct užívat vánoční pohody. Dárečky mám pořešené, úklid se nestihl, ale to mě nestresuje, cukroví a perníky jsme nejenom napekli, ale rovnou i snědli :D. Prosinec pro mě ale bývá náročný pracovně, tak už po večerech nemívám na nic náladu. Jsem ráda, že letos Vánoce vyšly tak hezky na začátek týdne, že budeme mít rekordně dlouhé volno. 🙂 Krásné Vánoce, Teri!

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   2.1.2019 at 13:27 (9 měsíci ago)

   To je pravda, letos to vyšlo vážně moc hezky. 🙂 Snad sis Vánoce také užila!

   Odpovědět
 4. Anička
  22.12.2018 at 9:48 (9 měsíci ago)

  Já ve vánoční náladě jsem už nějaký ten pátek a všechny ty tradice jako úklid, pečení, balení atd. mě hrozně baví 😀 Naopak se vyhýbám teďka přeplněným nákupákům.

  TheWayByA

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   2.1.2019 at 13:26 (9 měsíci ago)

   Tyjo, tak to já přesně nesnáším, protože to není, že chci, ale že musím. 😀

   Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.