Něco jako back to school

back to school

Návrat do školy po delší pauze je vždycky těžký. A tak mě napadlo, že i když se většinou obsah spojený se školou tvoří v září, nebude úplně od věci napsat něco i teď. Takové pozdní back to school. Většině vysokoškolákům pomalu ale jistě končí jedno z nejvíce stresujících období a tím je zkouškové. Ze stresu skáčeme rovnou do dalšího – do letního semestru. Já se snažím návrat do přednáškových sálů vždycky něčím zpříjemnit a ráda se s vámi podělím o pár tipů.

Mohlo by vás zajímat: Co řeší student vysoké školy?

Pozitiva

Každý semestr se liší. Zatímco na základních a středních školách se rozvrh nemění po celý rok, na vysoké se mění dvakrát. Tím pádem mají studenti většinou jiné předměty než v předešlém semestru. Letní semestr bývá většinou lepší, protože je ráno dřív světlo a vstává se o chlup líp. Další pozitivum vidím v tom, že se blížíme pomalu ale jistě k teplejším dnům a můžeme postupně shazovat vrstvy oblečení a čas trávit venku. U nás před školou máme místo, kde je trávník a občas si krátíme čekání na následující vyučovací hodiny tam. V zimě většinou bývám v knihovně, kde je klid a teplo a sem tam mě prostory plné knih donutí i k učení, ale venku je to vždycky lepší! A pokud se u vaší školy žádné takové místo nenachází, věřím, že se v blízkosti najde třeba park, kam můžete vyrazit s knihou nebo kamarády a chvíli si na čerstvém vzduchu odpočinout.

Školní potřeby

Co se u mě pojí s tím, že v dalším semestru mám jiné předměty, je nákup nového sešitu. Používám buď notebook nebo sešit, ve kterém si vyčlením pár stran na každý předmět. Přijde mi to lepší než tahat 10 různých sešitů, protože mít těžkou tašku kvůli tomu, abych popsala pár stran v každém z nich, je vcelku zbytečné. Navíc se to na vysoké, na rozdíl od základky a střední, nevyžaduje. Osobně doporučuji sešit, který má pevné desky, aby se neponičil. S tím mám bohužel také zkušenost a tahat pokaždé salát, ze kterého mi každou chvilku odletí nějaká stránka, je dost na prd.

K sešitu se pojí i psací potřeby. Já se vždycky snažím sehnat co nejvíc propisek a zvýrazňovače. Víc věcí nepotřebuji. Samozřejmě se odvíjí potřeby obor od oboru, ale nerada bych zacházela dál, protože vlastně ani netuším, co je potřeba jinde. Já si vystačím s málem a opět se snažím mít minimum věcí, abych se nepronesla.

Jídlo a pití

Důležitou součástí mého studentského života je i káva, bez které se neobejdu. Takže jsem ráda, že mi Ježíšek nadělil bambusový kelímek, do kterého si mohu nechat kávu připravit. A jeho další výhodou je, že je opravdu lehounký a tím pádem se opět vyvaruji pár gramům v batohu navíc. Svačiny si většinou také beru z domova. Je to nejjednodušší. Nehledě na to, že nikdy nevím, kdy mě přepadne můj nepřítel hlad a to je dost nepříjemné, tak se tomu snažím vyvarovat.

Ráno dělá den

Posledním mým takovým tipem je vyvarování se protivným rán. Takhle označuji ranní vstávání, kterému se na vysoké občas nikdo nevyhne. Já se snažím vstávat ve stejný čas každý den, abych nebyla překvapená při návratu do školy. Rána si zpříjemňuji snídaněmi, na kterých si dávám záležet. Ovoce nebo zelenina skvěle nastartují zažívání. Samozřejmě neoželím ani kávu. Jinak si dávám třeba kaši, toasty a podobná snadno připravitelná a hlavně vydatná jídla.

Rána se dají obohatit i jógou. Na YouTube jsou i videa, kde jsou pětiminutová cvičení a to i přímo v posteli. Moje rána nejsou nikdy příliš uspěchaná, takže mám na podobné věci většinou čas. Náladu mi zlepšují i knížky, ale v poslední době na ně nejsem asi naladěná, takže čtu spíš časopisy nebo nějaké zprávy na internetu, abych byla v obraze.

Závěrem

Doufám, že odstartujeme nový semestr v pohodě a nebudou nás moc dusit. A pokud máte i vy nějaké “zlepšováky”, tak se na ně budu těšit v komentářích.

Zdroj fotek: vlastní galerie

6 komentářů on Něco jako back to school

 1. Boudicca
  11.2.2019 at 11:07 (6 měsíci ago)

  Jóga v posteli mě zaujala, to bych potřebovala. Já občas chodím na ranní jógu normálně do studia, je moc příjemné se protáhnout a nastartovat, než jdu do práce, ale to vstávání teď v zimě je zlo. Jako motivace mi funguje stavit se cestou ze cvičení na kafe a pozdní snídani do kavárny. 🙂

  Výběr nových školních sešitů, sestavování rozvrhů a hledání zajímavých aktivit na fakultě mi dost chybí. Také jsem vždy nosila jeden větší kroužkový blok, po semestru jsem stránky vytrhala, zkompletovala dle předmětů a založila do desek. Jak se mi pak zápisky hodily při učení na státnice!

  Tak ať ti nový semestr dobře začne a ještě lépe skončí, Teri.

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   13.2.2019 at 9:22 (6 měsíci ago)

   U nfs žádné takové studio, kde by byla ranní jóga není, už jsem koukala. 🙁 Je až později a to už by se mi krylo se školou/prací.
   Mockrát Ti děkuji. Určitě se zmíním na blogu, jak jsem dopadla, protože státnice jsou fakt už za rohem. 🙂

   Odpovědět
 2. Džejní
  11.2.2019 at 13:45 (6 měsíci ago)

  pekny clanok, pre mna uplne aktualny, kedze mi dnes zacal semester. akurat sa mi akosi stale nedari nastartovat sa, lebo skolu mam az zajtra. celkovo je podla mna vysoka skola niekedy dost zla na to, aby sa cloveku cokolvek chcelo, lebo ma az privela volneho casu. teda aspon u mna to tak je.
  mam velmi rada nakupovanie skolskych potrieb, ale na tento semester som si vyrobila vlastny zosit zo zvyskov inych zositov a pera aj zvyraznovacky mam este funkcne, takze som si nedovolila nic nove si kupit 😀
  hrncek mam tiez, ale mojim preferovanym horucim napojom je caj. a suhlasim, ze jedlo je vzdy dobre mat po ruke, lebo hlad nie je kamarat.

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   13.2.2019 at 9:24 (6 měsíci ago)

   Taky mi přijde, že když mám hodně volného času, tak vlastně nedělám nakonec nic, protože nevím, co si s ním počít. 🙂 V poslední době jsem ale měla pořád něco na práci, tak jsem byla třeba ráda za nějaké to volno.
   Já vždycky zvýrazňovače vyplácám hned… Podtrhuju si skoro všechen text, protože mi přijde všechno důležité. 😀

   Odpovědět
 3. Anička
  12.2.2019 at 15:41 (6 měsíci ago)

  Mně další semestr začíná příští týden. Též jsem si nakoupila nové psací potřeby a sešit. Neznám nic lepšího než 1 sešit na všechny předměty. Tahat jich 10 se mi totiž také nechce :D. Mým dalším zlepšovákem je třeba to, že si připravuji outfit, batoh a všechny věci vždy večer, abych ráno všechno v klidu stíhala 🙂 O mých tipech, jak přežít jsem psala i na blogu.

  TheWayByA

  Odpovědět
  • Tereza Outcry
   13.2.2019 at 9:25 (6 měsíci ago)

   Jo, to dělám také, když mám teda večer čas a nevracím se po půl noci kvůli práci. 🙂 Mrknu, děkuju. 🙂

   Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.