Bloggerům #5 | Jak opět získat motivaci

Jak opět získat motivaciPodělila jsem se s vámi, jak mě štve, že blogy zastiňuje Instagram, Facebook a přehlcenost. Jak jsem ztratila chuť tvořit a psát články. V komentářích se často opakovalo, že také nemáte chuť, že jste nic nepřidali i roky, ale vlastně byste chtěli, ale nevíte jak na to. Přišlo mi to jako dobrý námět na další článek určený bloggerům. Tentokrát s radami, jak opět získat motivaci blogovat.

Bloggerům #5 | Jak opět získat motivaci

První impuls

Mým prvním impulsem bylo, že jsem si uvědomila, že motivaci nemám. Trápila mě několikaměsíční nečinnost, v uvozovkách. Také kreativní krize, nevěděla jsem, o čem psát. Samozřejmě se na všechny věci nabalily výmluvy. Nemám čas byla asi nejčastější z nich. Předpokládám, že i to je váš případ. Proto jsem se ze všeho, co mě trápilo, vypsala. A vida, od té doby se mi motivace vrátila.

Cesta ke změně

Pokud jste mými pravidelnými čtenáři, asi jste si všimli, že se blog trochu vizuálně změnil. A nejen to. Vytřídila jsem i obsah. Jak jsem psala v předešlém článku, který najdete níže, zjistila jsem, že je několik témat, o kterých píše téměř každý blogger. Tím pádem jsem měla rubriky, o kterých jsem věděla, že už do nich nic přispívat nechci. Proč je tedy mít dál na blogu? Ano, někoho mohou staré články zaujmout, ale my se chceme posunout a vědět jak opět získat motivaci. Pokud vám tedy na vašich stránkách něco překáží a s obsahem nejste spokojení, není důvod, proč nechat věci tak jak jsou. Je to váš svět.

Směrem k aktuálnosti

Než budete zběsile uhánět do komentářů, abyste mi napsali, že jste nad články strávili drahocenný čas a mazat je nebudete, zastavte. Ještě, prosím, čtěte dál. V první řadě vás k něčemu takovému nenutím. Sama jsem byla ke spoustě článkům lítostivá a chtěla je tu ponechat. Ta práce, ten čas, to úsilí. Pak jsem si pár svých starších věcí přečetla a to mě docela přesvědčilo, abych je šoupla do konceptů. Hodně z nich se ani trochu nepodobalo mému nynějšímu stylu psaní. Dále pak jsem avizovala, že o dost věcech píšou i ostatní bloggeři, takže jsem neměla v článcích nic světoborného, co by jinde nebylo. A jak jsem psala, chtěla jsem změnu a celý blog jsem oblékla do nového kabátku. A pomohlo to. Pokud se však některých článků přeci jen nechcete vzdát, ale změnit blog plánujete, vytvořte si kategorii, kam tyto články umístíte. Můžete ji pojmenovat třeba Archiv.

Několik témat

Přestože podle mě není niche důležité, uvědomila jsem si, že bude lepší se zaměřit na několik hlavních témat. Podívejte se ke mně do menu, která to jsou. Občas může demotivovat jen velký výběr ze spousty kategorií. Čím více věcí máte na výběr, tím více jste vybíraví. A pokud jste si k některým tématům vytvořili odpor, jako jsem to měla já, o to horší to potom je. Jsou blogy, které až přetékají množstvím kategorií, ale po přečtení několika článku, často zjišťuji, že blogger roky přidává články jen do dvou či tří kategorií. Jestli je to i váš případ, tak se na tyto kategorie zaměřte.

Závěrem

Motivaci jsem já osobně získala, jakmile jsem veškeré články upravila, jiné smazala a další nutně musela vydat. Jako bych potřebovala takovou očistu od veškerých špatných vlivů, které mě na mém blogu delší dobu trápily. A ještě jedna rada na závěr. Zaměřte se na své publikum. Nikdy nevíte, kdo vám dá tip na článek. Pokud někdo napíše, že by ho zajímalo to či ono, zkuste se zamyslet nad tím, jestli by z toho nešel napsat text. Od té doby, co se zajímám o přání čtenářů, sypu články doslova z rukávu. Navíc, co bloggera může motivovat víc než odezva od publika.

Shrnutí

Zkuste si sepsat, co vám brání v psaní a tvorbě. Pomůže vám to si ujasnit, kam se budete ubírat dál.

To, co vám na vašem blogu nevyhovuje, změňte. Občas to chce začít s čistým štítem.

Projděte si obsah, upravte články, které se vám nelíbí. Můžete je v rámci změny i z blogu úplně vyhodit.

Zaměřte se na několik hlavních témat, nebo jen na jedno vysněné. Doporučuji článek na blogu veselaska.

Mohlo by vás také zajímat:

BLOGGERŮM #4 | | Každý píše o všem

Zdroj fotky: vlastní galerie

16 Comments na příspěvku: Bloggerům #5 | Jak opět získat motivaci

 1. Mariana ARI Drobná
  6.11.2019 14:55 (Před 1 rokem)

  Musím přiznat, že aktuálně nepíši hlavně kvůli…těžšímu osobnímu období. Každopádně na tvých radách určitě něco je. 🙂 Blog nemám dlouho, takže ani nmám moc co procházet a mazat a se vzhledem jsem taky celkem spokojená, jen… stačí sednout a sepsat pár článků… tak třeba budu mít dobrý konec týdne a něco po dlouhé době napíšu. 🙂

  Odpovědět
  • outcry
   7.11.2019 7:48 (Před 1 rokem)

   To znám a také se mi do psaní nechtělo, být Tebou, počkám, až se to přežene. 🙂 Tenhle článek je určen spíš lidem, kteří delší dobu chtějí něco napsat, vytvořit, ale zkrátka je pořád něco brzdí. Držím palce, by si byla zase brzy veselá! 🙂

   Odpovědět
 2. Andrea
  6.11.2019 15:14 (Před 1 rokem)

  “Občas to chce začít s čistým štítem” – potvrzuju, já jsem na to expert 🙂

  Odpovědět
  • outcry
   7.11.2019 7:49 (Před 1 rokem)

   Je to takový úklid podle Marie Kondo. 😀

   Odpovědět
 3. Anička
  6.11.2019 15:16 (Před 1 rokem)

  Já už svou krizi také překonala a najednou články sypu taky z rukávu. Je pravda, že některé kategorie jsem také smazala anebo sloučila. Některé věci ještě musím aktualizovat, ale to už je jenom maličkost. Vzhled mého webu mi vyhovuje, každopádně jsem vymyslela trochu lepší blogmas články než byly ty loňské :).

  Odpovědět
  • outcry
   7.11.2019 7:51 (Před 1 rokem)

   já letos blogmas neplánuji. Byla to jedna ze sérií, které jsem smazala. 😀 Maximálně napíšu nějaký seznam vánočních knížek a nějakou úvahu do Coffee Talks. Jsem ráda, že ses vrátila v plné síle! 🙂 Jsme to pěkné překonaly.

   Odpovědět
 4. Boudicca
  7.11.2019 5:37 (Před 1 rokem)

  Přijde mi škoda, když někdo kvůli “čistce” smaže celý blog, založí nový, změní si přezdívku a za půl roku se celé kolečko opakuje. To tvoje řešení, smazat nebo schovat jen neaktuální články, se mi líbí mnohem více, a sama jsem to tak taky dříve praktikovala. Na některých serverech lze vybrané rubriky “zneaktivnit”, takže články nikde nestraší, ale zároveň zůstanou stále přístupné skrze archiv. Škoda, že to tak nejde i na Bloggeru, trochu mi tu ta funkce chybí.

  Fajn článek!

  Odpovědět
  • outcry
   7.11.2019 7:52 (Před 1 rokem)

   Jo, to mě také. 🙁 To bych neudělala. Navíc pod touhle, sice už nicneříkající přezdívkou, mě snad pár lidiček vyhledává a takhle bych jim to dost znesnadnila. Na WordPressu je myslím tato funkce také, minimálně články se dají dát do rubriky nezařazené a stále na blogu vlastně jsou. 🙂 Děkuji!

   Odpovědět
 5. Discoveringglam
  7.11.2019 20:11 (Před 1 rokem)

  Pekný článok. Ja píšem preto lebo ma to baví a v poslednom čase ma hrozne začalo baviť fotenie. Aj keď ľudia na mňa pozerajú ako na debila že sa postavím zo statívom a foťákom uprostred mesta a fotím samu seba tak ma to hrozne baví. Veľa krát som už chcela skončiť ale vždy mi niekto povedal aby som to vzdala a skončila a popravde to ma nakoplo, že si myslia že ja sa tak rýchlo vzdám a vtedy zapnem ešte zadné motory 😀

  PLETENINY SÚ TU!!!

  Odpovědět
  • outcry
   19.11.2019 6:30 (Před 1 rokem)

   Já tohle naopak obdivuju. Nikdy bych nešla a sama se nevyfotila. Dělá mi problém vyfotit si selfie na veřejnosti a stydim se, když mě někdo fotí někde venku. Takže rozhodně jdi dál, podle mě nejsem sama, kdo tohle obdivuje a kdo ví, jestli ti lidé, co Tě od toho odrazují, Tě také neobdivují nebo Ti nezávidí. 🙂

   Odpovědět
 6. Maruška
  10.11.2019 11:11 (Před 1 rokem)

  To jsou skvělé tipy! 🙂 Já to mám s blogem jako s pokojíčkem – je to taky prostor, ve kterém se chci cítit komfortně, kam se chci ráda vracet a se kterým nejsem nikdy na 100 % spokojená. A jakmile mi chybí motivace nebo se necítím v tom mém prostoru dobře, tak si uklidím – a to samé platí pro blog. Uklidit, vytřídit a nakonec zapálit pomyslnou vonnou svíčku. 🙂

  Odpovědět
  • outcry
   19.11.2019 6:31 (Před 1 rokem)

   To jsi napsala přesně. Také to tak vnímám. 🙂

   Odpovědět
 7. Ztracena v Praze
  10.11.2019 20:57 (Před 1 rokem)

  Já mam pocit, že někdy je fakt ptákovina čekat na inspiraci. Někdy se prostě člověk k tomu napsání musí donutit. A pak záleží, jeslti mu to dopsání udělalo radost a nebo ne. Pokud ne, tak asi psát nemá. Pokud ano, tak se musí nutit dál a dál. A třeba si vylepit lístky “Piš!”. Občas je na sebe člověk moc jemnej. A u toho psaní to tak je. I King píše každý den, i když se mu třeba nechce. A podívej se na něj😁😂.

  Odpovědět
  • outcry
   19.11.2019 6:32 (Před 1 rokem)

   To já neumím. Já prostě musím fakt chtít. 😀

   Odpovědět
 8. BarbaraS
  19.12.2019 21:16 (Před 1 rokem)

  Já mám den, ky mám spoustu nápadů, ta si jich několik jen tak předepíšu halabala, že se k nim vrátím, ale pak zjistím, že vůbec nevím o čem psát.
  Jedno téma mě napadlo,ale stále s tím bojuji, jestli ho napsat a zveřejnit.
  Možná, že mi dochízí témata, protože tento rok mám jinou práci a jediné, co si přeji si jít lehnout. Za tmy do práce za tmy z práce. U mě to rozhodně chce změnu života 😀

  Odpovědět
  • outcry
   23.12.2019 9:05 (Před 1 rokem)

   Tak to já mám podobně, nemám čas. A to jako fakt nemám, takže Tě naprosto chápu. Nesnáším, když m itotiž někdo namlouvá, že kdo chce, tak si hledá důvody a kdo nechce výmluvy, protože to občas opravdu nejde. Ale tak snad po Novém roce bude větší klídek. 🙂

   Odpovědět

Reagovat

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole *

Komentář *


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..