Knihy #6 | Bestsellery z levných knih

bestselleryZe začátku mě v obchodech s knížkami ve výprodeji napadala otázka, dají se tu vlastně koupit kvalitní tituly? Něco z čeho se mi bude tajit dech a dlouho po dočtení se budu ve svých myšlenkách vracet zpátky do děje. Od doby, co obcházím mimo slev ještě knihobudky, případně antikvariáty, se v mé knihovně usídlilo několik výjimečných věcí, moje osobní bestsellery.

Knihy #6 | Bestsellery z levných knih

Skvostná země

Víte jaký mám pocit, když dočtu vážně dobrou knihu? Jako by odešel přítel, a já věděla, že to je navěky. I když se ke knize vrátím, zavzpomínám na všechna dobrodružství, která jsme spolu tehdy prožili, nikdy to nebude jako poprvé. Tohle ve mě zanechala Skvostná země. Mám ji z knihobudky, ale seženete ji v levných knihách a na internetu.

Malá Judith si z odpadků, které lidé odhodili na ulici, vyrobila ve svém pokoji miniaturní svět. V hlavě vymýšlí neuvěřitelné příběhy a utíká skrze ně od reality. Ze školy, kde ji její spolužáci šikanují, protože patří k jehovistům. Z domova, kde se s ní otec baví jen nad biblí. Později k ní začne promlouvat hlas a přinutí ji si myslet, že dokáže dělat zázraky. Co udělá ve své zemi, to se podle Judith stane i v reálném světě.

Bostoňanka

Nechápu, jak se Bostoňanka dostala do výprodeje. Po celou dobu, co jsem ji četla, se mi tajil dech a i když je to už několik týdnů, co jsem ji dočetla, neustále nad ní musím přemýšlet. Mezi bestsellery patří kvůli všem emocím, které mi dala.

Příběh začíná 20. stoletím. Babička vypráví vnučce svůj příběh. Addie Baumová, hlavní hrdinka, žije v Bostonu a pochází z židovské rodiny. I v Americe se na Židy pohlíželo v období 2. světové války skrz prsty, přitom USA válka ani Židovská otázka tolik nepostihla. Addie se jako dcera cítí nedoceněná rodiči. Chce studovat a být úspěšná i bez manžela, což ve 20. až 30. letech minulého století nebylo samozřejmostí, za to ji rodina odsuzuje. V roli milenky popisuje špatné zkušenosti s muži. Její život splétá smrt a hluboký smutek i silná láska.

První telefonát z nebe

První telefonát z nebe je detektivka s nádechem sci-fi. Lidem se v malém americkém městečku Coldwater začnou ozývat jejich přátele, nepřátelé, příbuzní i bývalé lásky, kteří jsou ale dávno po smrti. Senzace obletí svět a Coldwater obsadí osady novinářů. Případ vyšetřuje policie. Někteří jedou vyzkoušet na vlastní pěst, zda jim jejich mrtví příbuzní zavolají, pokud se tam přestěhují. Nikdo nemůže přijít na to, proč se to děje. A proč zrovna v tomto městě. A jestli je to pravda.

Mohlo by vás také zajímat:

Knihy #4 | 21 přečtených knih za rok

Zdroj fotky: vlastní galerie

20 komentářů na příspěvku: Knihy #6 | Bestsellery z levných knih

 1. Knihy pod lupou - Katka
  1.1.2020 21:12 (Před 5 měsíci)

  Musím říci, že jsem taky často ve výprodejích opatrná s vybíráním knih. Přesto už jsem narazila na moc pěkné knihy – Theorin je prozatím to nejlepší z těchto akcí 🙂

  Odpovědět
  • outcry
   2.1.2020 18:11 (Před 5 měsíci)

   Toho jsem také zaznamenala, ale ze strachu od něj nic nemám. Děkuju za doporučení. 🙂

   Odpovědět
 2. Joina
  2.1.2020 12:40 (Před 5 měsíci)

  Do levných knih zajdu málo kdy. A pokud, tak kupuji je někomu jinému, ale sobě? Ani nevím jestli jsem si nějakou knížku koupila. Možná tyhle knížky by pro mě nemusely být špatné.

  Odpovědět
  • outcry
   2.1.2020 18:13 (Před 5 měsíci)

   Zkusit to můžeš, Skvostná země Tě určitě nezklame. 🙂

   Odpovědět
 3. All About Candys life
  2.1.2020 16:43 (Před 5 měsíci)

  Ani jednu z knih neznám, LK mám ráda hlavně díky tomu, že tam jsou levné klasiky. 🙂 Jinak krásný nový kabátek blogu ♥

  Odpovědět
  • outcry
   2.1.2020 18:13 (Před 5 měsíci)

   Taky jsem jich tam pár už pokoupila. 🙂 Děkuji!

   Odpovědět
 4. Jana
  2.1.2020 22:33 (Před 5 měsíci)

  Tak mě zaujala Bostoňanka! Chci se přihlásit do knihovny, tak se po knihách poohlédnu a uvidím! 🙂 Mám ráda recenze na knihy!

  Odpovědět
  • outcry
   3.1.2020 8:39 (Před 5 měsíci)

   Tak to je super. 🙂 Jen tohle nejsou recenze, ale spíš povídání nad knihou a její malé shrnutí, ale jsem ráda, že se Ti líbí. 🙂

   Odpovědět
  • outcry
   6.1.2020 14:23 (Před 5 měsíci)

   To určitě udělej! 🙂 A jen takový tip. Tvé komentáře padají do spamu, myslím, že nejen u mě, protože máš příliš odkazů na jeden komentář. Tak pro příště. 🙂

   Odpovědět
 5. Boudicca
  6.1.2020 11:04 (Před 5 měsíci)

  Nejvíce mě zaujala Bostoňanka, možná si pro ni skočím. Mám toto období a silné ženské příběhy velmi ráda.

  Levné Knihy jsou skvělé, chodím do nich hlavně pro klasickou literaturu a vůbec jejich knihy nevnímám jako “výprodej”.

  Odpovědět
  • outcry
   6.1.2020 14:23 (Před 5 měsíci)

   Klasiku jsem nezmiňovala, protože tu ani já jako výprodej nevnímám, ale uznej, že řada knih je opravdu brak. 😀

   Odpovědět
 6. Lucka Stefani
  7.1.2020 8:28 (Před 5 měsíci)

  Tak nějak vybírám často knihu podle obalu, často totiž levnými knihami jen proletím, ale začínám to v hlavě přehodnocovat 🙂 Samozřejmě jsem tam chodila kupovat ještě knihy k povinné četbě, ale tam jsem si moc vybírat nemohla 😀 Hodně mě zaujala Skvostná země.

  Odpovědět
 7. Lu Wild
  13.1.2020 19:21 (Před 4 měsíci)

  Také nakupuji v levných knihách spíš klasickou literaturu když už… nebo nějaké oddechovky v angličtině. Nic jiného mě většinou nezaujme.

  Odpovědět
 8. WantbefitM
  21.1.2020 13:23 (Před 4 měsíci)

  Všechny tři knížky mají něco do sebe 🙂 U nás jsou také různé knihobudky, bohužel mě z daných knížek nikdy žádná neokouzlila. Teď mám ale doma asi 4 knížky, které čekají na svůj čas, protože během školy na ně, na chudinky, čas nemám 😀 🙂 Když zavítám do levných knih, málo kdy tam najdu něco slušného.

  Odpovědět
 9. Anička
  26.1.2020 11:21 (Před 4 měsíci)

  Ani jednu knihu neznám, ale Levné knihy mám ráda. Občas tam ulovím fakt super kousek. Ještě mám teď ráda akce Luxoru, kdy máš 4 knížky za cenu jedné (samozřejmě té nejdražší), ale tak co :).

  TheWayByA

  Odpovědět
 10. LIFE BY PAVLINA
  31.1.2020 19:07 (Před 4 měsíci)

  Knížky vypadají zajímavě, já momentálně čtu Loutkové divadlo a to je sakra napínavý příběh, nemůžu se od něj odtrhnout! 😀 🙂

  Odpovědět
 11. Lucka
  9.2.2020 13:40 (Před 4 měsíci)

  Já do levných knih chodím celkem často, tyhle kousky mi ve sbírce ještě chybí, třeba si něco ulovím příště. 🙂 Paradoxně mě vážně kolikrát kniha za pár korun nadchne daleko víc, než za kterou jsem dala několik set.

  Lucka z Seriouszone

  Odpovědět
 12. Gabux
  18.2.2020 19:02 (Před 3 měsíci)

  Levné knihy jsou občas opravdu plné pokladů. Já tam posledně ulovila skvělý komix. A předtím román. Miluju to tam 🙂

  Odpovědět

Reagovat

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole *

Komentář *


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..